Advertisement
UKR.NET новини +38 (044) 392-03-02 reklama@ukr.net
UKR.NET

Фармреформа на роздоріжжі: коли МОЗ ухвалить рішення про повернення маркетингових угод

1 июн в 10:00

Скасування маркетингових договорів у рамках масштабної фармацевтичної реформи, яка стартувала навесні цього року, було покликане зменшити вартість ліків для пацієнтів. Але фактично воно призупинило розвиток фармсектору та поставило під загрозу рентабельність численних аптек. Зниження вартості медикаментів торкнулося виключно переліку топ-100 препаратів, а один з найбільших вітчизняних виробників отримав можливість суттєво збільшити свої доходи. Розберемося детальніше.

Ключовий висновок Міністерства охорони здоровʼя після ретельного аналізу ситуації — це усвідомлення критичної ролі маркетингових послуг для стабільного функціонування фармринку. Ще на початку березня відомство розпочало формування стратегії регулювання маркетингових угод, яка мала враховувати потреби всіх учасників ринку, особливо кінцевих споживачів. Але наразі після 2 місяців громадського обговорення процес прийняття постанови щодо маркетингових домовленостей перебуває у стадії затримки. Попри те, що всі аспекти питання вже детально обговорені та встановлено відсутність впливу на ціноутворення, остаточне рішення досі залишається неприйнятим. Натомість постанова про заборону таких угод приймалась без будь-яких громадських обговорень, стандартних етапів погодження проєктів нормативних актів та в одноденний термін.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Едема Адаманова, в разі повернення дозволу маркетингу в аптеках, то він буде стосуватися лише OTC-препаратів і не буде обов’язковим.

Практика останніх трьох місяців довела, що ліквідація маркетингових угод не досягла бажаного результату щодо зниження вартості медикаментів. Замість цього такі дії ускладнили діяльність аптечних ритейлерів, негативно вплинувши на їх прибутковість.

Аптечні бизнеси залишили промоційні кампанії та цінові стимули для пацієнтів: комбіновані пропозиції на кшталт "купи два – отримай третій безкоштовно" та ексклюзивні пропозиції. Активно розвивають бонусні програми для постійних покупців: клієнти з високою лояльністю користуються привілеями завдяки дисконтним картам та спеціалізованим програмам винагород.

Експерти переконані, що врегулювання питань маркетингових послуг відновить справедливу конкуренцію на ринку, що у свою чергу має спричинити здешевлення ліків, особливо в категоріях з великою кількістю аналогів.

Все материалы в рубрике Новости компаний публикуются на правах рекламы