Ще одна марка відмовиться від двигунів внутрішнього згоряння

Автовиробники з усього світу роблять довгострокові ставки на електричні автомобілі, один за іншим оголошуючи про поступовий повний перехід на “зелені” силові установки.

Тепер до них приєдналася і італійська Fiat: компанія розкрила план, згідно з яким повністю відмовиться від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння до 2030 року. При цьому виробник спробує зрівняти цінники електрокарів і машин з ДВС.

За планами марки, перехід на електротягу запустять в 2025 році, а завершиться він через п’ять років. Рішення послідувало за випуском електричного хетчбека Fiat 500e-поки єдиною «батарейної» моделі в її лінійці. Як зазначив генеральний директор компанії Олівер Франсуа, ідея перевести його на “зелену” енергію з’явилася ще до пандемії коронавірусу, так як “стало зрозуміло, що світ більше не піде ні на які компроміси”.

Якими будуть наступні електромобілі компанії, поки невідомо. Можливо, світ побачить серійне втілення 3,6-метрового концепт-кара Centoventi (“Сто двадцять” з італійського), який замислювався як прототип дуже дешевого електричного автомобіля зі скромною батареєю.

Fiat, як і багато інших марки, збирається зайнятися розробкою технологій, які дозволять значно знизити цінники електричних автомобілів і навіть зрівняти їх з цінниками машин з ДВС. Зокрема, компанія буде працювати над тяговими акумуляторами, які є найдорожчими компонентами електрокарів, а також розвивати мережу «заправок» для них.