В Офісі президента розповіли, коли зникне дефіцит пального на АЗС

Прямий

Україна створить додатковий стратегічний запас пального на кілька місяців уперед, який “неможливо буде розбомбити і знищити”. А на АЗС найближчим часом відновиться стабільне постачання пального.

Про це повідомив заступник голови Офісу президента Ростислав Шурма.

“Буде створено додатковий стратегічний запас, який неможливо буде розбомбити та знищити, який створить стабільність і наявність нафтопродуктів на найближчі місяці”, – заявив Шурма.

За його словами, наразі імпорт нафтопродуктів у п’ять разів перевищує обсяги поставок півтори місяці тому. Відтак, на його думку, заводиться бензину і дизелю достатньо, щоб покривати щоденну потребу українських споживачів.

“Прое*али. Будемо розбиратися”: в Офісі президента прокоментували, чому окупанти так швидко захопили Херсонщину

“Тому я прошу всіх громадян зберігати спокій, щоб ми спокійно могли наситити всі заправки пальним, створити запас, бути більш захищеними від ворожих дій “, – зазначив Шурма.

Крім того, він нагадав, що Росія розбомбила десятки нафтобаз в Україні та перекрила Чорне море, яке було значним каналом постачання дизелю і бензину. Відтак, Україна змушена з нуля відбудовувати логістику таких поставок через західний кордон.

Тим не менше, за словами чиновника, на АЗС найближчим часом відновиться стабільне постачання пального.

“Бензин і дизель буде. Ситуація буде кращою щодня”, – запевнив Шурма.

“Можуть приєднатися хоч до Марсу, хоч до Юпітеру”: в ОП прокоментували наміри колаборантів включити Херсонщину до складу РФ

Нагадаємо, ранішев РНБО назвали причини дефіциту пального в Україні – це припинення роботи Кременчуцького НПЗ і блокування морських портів росіянами. Крім того, пошкодження нафтобаз обстрілами військовими РФ спричиняє труднощі зі зберіганням та постачанням пального.

Тим часом, Україна й Польщаскасували дозволи на перевезення палива. Потрібно лише за добу до перетину кордону заповнити відповідну форму.

Крім того, Кабінет Міністрів України підвищив граничний рівень торгової надбавки для дизельного палива в розмірі не більш ніж 7 гривень за літр, для бензинів — не більш ніж 6,5 гривні за літр.

До слова, 29 квітня в уряді заявляли, що дефіцит пального в Україні у найближчі 7 днів буде ліквідовано. Але очікується незначне подорожчання нафтопродуктів.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.