Випадків шахрайства з пальним більшає: Держекоінспекція призупинила контроль за якістю бензину

GreenPost

Керуючись урядовою постановою про воєнний стан, Державна екологічна інспекція з 13 березня 2022 року припинила державний нагляд, зокрема відбір зразків пального на українських АЗС. Про це повідомили в Держекоінспекції.

«Відбір зразків нехарчової продукції не проводився й здійснюватиметься після припинення воєнного стану в Україні», – пояснили в ДЕІ.

Там зазначили, що заходи державного ринкового нагляду з 24 лютого не проводилися лише на тих територііях, де відбувались активні воєнні дії, а з 13 березня їх в Україні загалом припинено на період воєнного стану.

Разом із тим в інспекції відзвітували, що упродовж січня-березня 2022 року здійснено 113 заходів державного ринкового нагляду, за результатами яких прийнято 148 рішень про вжиття обмежувальних (коригувальних) заходів з усунення формальноі невідповідності, й застосовано штрафних санкцій на загальну суму - 1,2 млн грн.

Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн повідомляв, що на тлі дефіциту в Україні частішають випадки шахрайства й реалізації неякісного пального на автозаправних станціях, виготовленого в кустарних умовах.

Нагадаємо,ціна бензину може злетіти мінімум до 52 грн/л, а дизелю – до 55 грн/л — експерти. В цей же час Шмигаль пояснив дії Уряду щодо уникнення зловживань з пальним.