Названі найбезпечніші автомобілі у світі

DIP

Якими б хорошими ми не були водії, тільки успіх та безпека наших автомобілів визначають, чи зможемо ми пережити серйозну аварію. Які автомобілі показують найкращі результати у краш-тестах? Подивіться на деяких чемпіонів, які надають приклад усьому автомобільному світу.

У минулому визначальним фактором безпеки будь-якої моделі були подушки безпеки водія та пасажира. Сьогодні найбезпечніші автомобілі у світі уникають аварій завдяки автономним системам, здатним передбачити загрозу, що насувається, і адекватно відреагувати.

Допоміжні системи також знижують зусилля рульового управління та гальмування під час раптових маневрів, які в іншому випадку могли б призвести до перекидання автомобіля. І, звичайно ж, міцність т.з. “Клітина”, здатна захистити від фатальних наслідків зіткнення, цінується в усі часи.

Результати випробувань залежить від того, хто їх проводить. Комітети NCAP у різних країнах оцінюють автомобілі на основі міжнародних стандартів та власної внутрішньої статистики аварій. Використовуючи агреговані дорожні дані та результати різних тестів, вони визначають найнебезпечніші та найбезпечніші автомобілі. Виробники також проводять власні дослідження, але результати їх тестів можуть відрізнятися від тестів NCAP. Тому можна почути кілька думок про один і той же транспортний засіб з різних джерел.

Проте розумніше покладатися оцінку незалежних організацій, оскільки виробники проводять подібні симуляції більше встановлення переваги над конкурентами і демонстрації кращого напрями розвитку свого автомобіля, ніж реального вивчення довговічності своїх машин.

Навпаки, незалежні організації не пов’язані з жодним виробником автомобілів, і автомобілі для краш-тестів не надходять безпосередньо від авторів, а купуються анонімно у дилерів. Найбільш авторитетними такими організаціями є: EuroNCAP (Європа); АНКАП (Австралія); НАСВА (Японія). Спираючись на їх дані, подивимося, які сучасні автомобілі визначені як найбезпечніші.

Найбезпечніші автомобілі у світі:

Renault Clio V Clio є лідером серед міських малолітражних автомобілів. Хоча цей представник міні-сегменту не отримав найвищих оцінок у всіх категоріях, він досяг успіху у багатьох відношеннях, особливо у захисті дорослих (96%) та дітей (89%). Ефективність систем допомоги водієві оцінюється в 75% — теж добрий показник у галузі. Найгірша справа із захистом пішоходів, що випадково потрапили під колеса – 72%.

Mercedes-Benz A-Class Король компактного сегмента – Mercedes A-Class. Сенсаційні залишкові результати охоплюють 3 із 4 категорій. За рівнем захисту дорослих, дітей та пішоходів модель досягла 96%, 91% та 92% відповідно. Погану оцінку у 80% отримали лише системи допомоги водієві. Проте загалом цей «німець» є абсолютним домінантом у своєму сегменті за рівнем безпеки.

Volkswagen Arteon У середньому класі Артеон – явний лідер. У всіх чотирьох підкатегоріях він отримав оцінку 80% і більше. Це означає, що захист окремих пасажирів, водія та пішоходів, а також робота допоміжних систем знаходиться на рівні, достатньому для спокою користувача. Останні «Артеони» – найбезпечніші автомобілі у своєму класі.

Subaru Forester У сегменті компактних позашляховиків Forester перемагає з дуже гарним результатом: 5 зірок загалом, 97% за захист дорослих та 91% за безпеку дітей. Рівень підтримки пішоходів та електронних помічників оцінюється у 80% та 78% відповідно. Визначено Forester № 1 у своєму класі.

Volvo ХС60 Хіба не дивно, що Volvo, бренд, що традиційно пропонує одні з найбезпечніших автомобілів на світовому ринку, перемагає у «спільних перегонах»? Надійність – це друге ім’я шведського виробника. Volvo XC60 в окремих категоріях (дорослі, діти, пішоходи, допоміжні технології) набирає 98%, 87%, 76% та 95%. Також слід зазначити, що це єдиний кросовер, який фактично обігнав Tesla 3 за ефективністю датчиків, випередивши преміальний Mercedes, що навіть зарекомендував себе.