Ялинка на обід: чому черкаський зоопарк більше не приймає використані новорічні дерева

Dzvin.media

Ялинками та соснами, які не встигли розпродати на новорічні свята, годують тепер тварин у черкаському зоопарку. За словами директора Євгена Вана, цьогоріч у зоопарку відмовилися від використання дерев, які жителі міста виносять на смітники, розповідає Суспільне. Євген Ван каже, що усього звіринець отримав пів тисячі хвойних. Доглядальниця за тваринами черкаського зоопарку Лариса Кутова годує їх ялинковим гіллям. Вона розповіла, що сосну та ялинку підопічні полюбляють. Іноді підгодовувати доводиться по декілька разів на день: “Вони їдять добре зараз — у раціоні у них сіно, зерно. Свіжої зелені немає, тож ялинки та сосни вони їдять добре”.

Яких саме тварин підгодовують у зоопарку хвойними деревами, розповіла завідувачка відділу ссавців Лідія Осадча.

“Це олені плямисті, олені благородні, це великий вольєр. Потім зубр, козулі європейські. Лані погано їдять, а кози об’їдають кору”.

Пані Лідія додала, що для решти тварин деревця теж використовують, але з іншою метою: “Для збагачення раціону, для протигрипового ефекту, протизастудного, для гри, для насичення фітонцидами повітря”. Саме для такого збагачення поклали хвойні у павільйоні змінних експозицій, зауважила завідувачка. Нині там перебувають різні примати.

“Коли хвоя свіжа, не висохла, вона має таку противірусну і протигрипову дію”.

Євген Ван додає, що цьогоріч для потреб тварин черкаського зоопарку використовують лише ялинки та сосни, які не були розпродані на ринках міста, у порівнянні з минулими роками, коли сюди звозили вже використані дерева. Чому відмовилися від колишніх послуг, пояснює так: “Люди, які виносили ялинки з домівок, хоча і було прохання у нас, щоб вони були без ялинкових прикрас, без кріплення взагалі, але люди на це не зважали, виносили все, що було, навіть із цвяхами, ялинковими прикрасами”.

А Лідія Осадча помітила, що містяни приносили до зоопарку ялинки із ватою, іграшками, серпантином та скотчем. Тож хоч персонал зоопарку все зайве і прибирав з ялинок, та дрібні залишки могли дістатись тваринам. Тому від уживаних дерев і відмовились.