Advertisement
UKR.NET новини +38 (044) 392-03-02 reklama@ukr.net
UKR.NET

Українці за кордоном: як не втратити зароблених грошей

2023 бер

Переїзд до іншої країни – це завжди виклик. Нові правила, нове житло, нова робота, інша ментальність, інша мова, інші принципи та підходи.

Від початку повномасштабного наступу Росії з України виїхало понад 14,5 мільйона громадян, з них – щонайменше 11,7 млн вирушили до країн Євросоюзу. Українці, які переїхали жити до інших країн, зізнаються, що працевлаштування та сплата податків є важливою і водночас складною системою, яку і збагнути не просто, і реалізувати важко. А без знання мови та законодавства — можуть виникати проблеми. 

Усі деталі цього складного і необхідного для життєвої стабільності процесу пояснює наш експерт, директор з розвитку бізнесу “RT TAX” Гедрюс Лужинас.

 Українці, що рятуються від війни і переїжджають до інших країн, шукають роботу. Можливо є універсальні поради, як не втратити зароблених грошей?

 –Перше – ніколи не погоджуйтеся на нелегальну роботу. Друге: ніколи не погоджуйтеся отримувати зарплату готівкою, попросіть перерахувати зарплату на ваш банківський рахунок. І третє – при кожній виплаті зарплати вимагайте платіжну відомість, де видно, скільки грошей ви заробили, скільки податків вирахували та скільки їх надійшло на ваш банківський рахунок.

 –Ті, хто вже працює і приїхав з України раніше, як їм перевірити, чи вони правильно сплачують податки і який їх обсяг? Хто може проконсультувати цих працівників?

 Якщо працюєте легально, ви завжди будете отримувати платіжну відомість з кожною виплатою зарплати, де точно вказано, скільки ви заробили і скільки саме податків було утримано з вашої зарплати. Якщо Ви таку не отримуєте, обов’язково вимагайте її від роботодавця, який зобов’язаний надавати цю інформацію працівнику при кожній виплаті зарплати, а також організувати всі документи з місцевою податковою інспекцією та переконатися, що кожен працівник правильно оподатковується.

 –А чи не станеться так, що після повернення податку, людина втратить ті соціальні виплати, які їй нараховують. До прикладу, українці зараз мають право на такі виплати.

 –Податкова декларація – це як закриття податкового року, де ви з податковими органами потискаєте один одному руки і говорите: “ось остаточний підрахунок податкового року, і ми можемо рухатися вперед до наступного року”. А повернення податку, яке більшість українців отримує після подання податкової декларації, я б порівняв як решта на касі, де ти за щось платиш і отримуєш решту. То чому ми повинні залишати решту, якщо в деяких випадках вона може досягати, до прикладу 2000 євро. А соціальні виплати – це види підтримки та допомоги, які в більшості країн не оподатковуються, тому жодного відношення до декларування та податкових пільг не мають.

 –Припустимо, людина готова заповнити декларацію самостійно, які дані їй потрібні і чи може вона це зробити он-лайн?

 –У більшості випадків потрібна вся інформація про його загальний дохід і податки за рік від роботодавців або уряду, і тоді можна подати декларацію самостійно. Інформацію про те, як це зробити, надають податкові органи кожної країни, а також є можливість зробити це онлайн. Однак, це не так просто, як здається, тому що ви повинні знати, як зробити це без помилок, і саме тому є такі компанії, як “RT Tax”, які допомагають платникам податків заповнити та подати правильно заповнену податкову декларацію до податкових органів.

 –Якщо відшкодовувати податок, то, зазвичай, скільки часу цей процес триває?

 –Це залежить від країни та її податкових органів. Період від моменту подання податкової декларації до моменту повернення податку може становити від двох до шести місяців. Також дуже важливо, щоб ми отримали всю правдиву інформацію від клієнта про його трудову історію в країні.

 –Є на ринку таких послуг фірми, що мають не вельми добру репутацію? На що варто звернути увагу людям, котрі хочуть замовити послугу із заповнення декларації та відшкодування податку?

 У більшості країн компанії, які готують податкові декларації для інших за винагороду, повинні бути зареєстровані в податковій службі як особи, які складали декларації, і повинні дотримуватися суворих правил. Тому раджу перед початком роботи з якоюсь компанією запитати їх, чи вони зареєстровані в місцевій податковій інспекції як платники податків.

 -Якщо українець вже пропрацював за кордоном певний час і повернувся назад в Україну, або переїхав в іншу країну, як йому діяти? Чи повинен він подавати декларацію та чи має право на відшкодування?

 Так, він повинен подавати декларацію в обов’язковому порядку, якщо й надалі хоче повертатись і працювати в цій країні. І так, авжеж має право на відшкодування. Ми подаємо декларації і можемо гарантувати повернення податків за останні 5 календарних років і з радістю допоможемо українцям у цьому.
Якщо у Вас залишились будь-які питання Ви можете звернутись на наш сайт https://podatkyvevropi.com/, де знайдете всю актуальну інформацію на рахунок декларування та повернення податків, а також консультантів, які з радістю допоможуть Вам у вирішенні всіх податкових питань.

Більше цікавої та корисної інформації по темі у відео:

Джерело: ukr.net

Всі матеріали в рубриці Новини компаній публікуються на правах реклами