Pfizer для всіх охочих: німецька вакцина тепер доступна в центрах масової вакцинації

Антиковідна вакцина Comirnaty від Pfizer-BioNTech доступна для всіх охочих у центрах масової вакцинації.

Про це повідомили в пресцентрі Міністерства охорони здоров’я України.

Євросоюз посилив правила експорту COVID-вакцин

У МОЗ вирішили зробити Comirnaty/Pfizer-BioNTech доступною для загалу, оскільки до кінця липня Україна отримає приблизно 1 мільйон доз цієї вакцини.

У Міністерстві також нагадали, що в Україні щодня працює близько 2 тисяч пунктів щеплень, де можна вакцинуватися CoronaVac від Sinovac Biotech і AstraZeneca від Covishield чи AstraZeneca-SKBio.

Усі вакцини, які використовує Україна, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я, є безпечними та захищають від важкого перебігу, ускладнень та смерті від COVID-19. За даними останніх досліджень, вакцина CoronaVac від Sinovac Biotech продемонструвала ефективність у 83,5% у запобіганні симптоматичних захворювань на COVID-19 та 100%-ефективність у попередженні госпіталізації та смерті. Тож не зволікайте, допоможіть своїм літнім родичам та знайомим записатися до зручних для них пунктів щеплень та за можливості робіть щеплення самі, поки до нас не дісталася хвиля захворювань на новий небезпечніший штам коронавірусу “Дельта”.

Ігор Кузін Головний державний санітарний лікар України

Варто зазначити, що вакцинуватися другою дозою можна в тому самому пункті щеплень. Пріоритет надається літнім людям, а також особам з супутніми захворюваннями.

Станом на 12 липня країна вже отримала понад 5,6 млн доз різних вакцин, зокрема 2,4 млн доз CoronaVac/Sinovac, майже 1,7 млн доз Comirnaty/Pfizer, та майже 1,6 млн доз AstraZeneca різних виробників.

Міністерство охорони здоров'я України

Раніше в Москві гостро відповіли Франції, яка закликала не визнавати російську COVID-вакцину.

До слова, у ЄС зможуть вакцинувати 70 відсотків населення від коронавірусу до кінця липня.

Нагадаємо, що в Угорщині літнім людям проводять тести на антитіла через сумніви в ефективності COVID-вакцини.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.