“Дельта” штам Covid-19 нагадує симптоми отруєння – інфекціоніст

Інфекціоніст назвав симптоми коронавірусу “Дельта” та заявив, що людина може заразити більшу кількість осіб з ним.

Особливість вірусу полягає в тому, що збільшується репродуктивне число. Тобто кількість тих людей, яких хворий може заразити, збільшується у порівнянні з нашим звичним коронавірусом, з яким ми вже звикли працювати. Репродуктивне число — понад шість на одного хворого. Тобто один хворий може заразити майже всю кімнату, всіх людей, які з ним контактували. Хоча раніше ми вважали, що тільки половина людей може інфікуватися при контакті з вірусом.

Віктор Петров інфекціоніст

За інформацією телеканалу “Дом” інфекціоніст зазначив, що штам “Дельта” відрізняється ще й тим, що вражає тонкий і товстий кишківник. Це може спричинити симптоми, які нагадують харчове отруєння, зокрема пронос і блювоту.

За його словами, цей штам небезпечний не лише для людей з хронічними захворюваннями і людей старшого віку, а й для молоді.

“У нас є публікація про те, що вірус також вражає тих, кому близько 35 років. І, на жаль, люди, які перехворіли на цей штам, перехворіли не в легкій формі. Є відхилення з боку легень. Є відхилення з боку судинної системи. Наслідки, на жаль, теж дуже невеселі”, — зауважив Петров.

Він наголосив, що від інфікування новим штамом не застрахований ніхто, тому що організм його сприйматиме як абсолютно новий вірус, з яким він не зустрічався раніше, каже лікар. Проте люди, які вакцинувалися або перехворіли на COVID-19, все одно перенесуть захворювання легше.

Pfizer розробить вакцину проти штаму коронавірусу “Дельта”

“Є перехресний імунітет, який може допомогти людям не хворіти, наприклад, на пневмонію і не померти від неї. Ті люди, які вакциновані або перехворіли, у них є один плюс — імовірніше, заразившись штамом “Дельта”, вони перенесуть хворобу легше, ніж ті, хто не хворів на коронавірус і не був вакцинований. Тому потрібно зробити щеплення, поки у нас немає четвертої хвилі коронавірусної інфекції, зокрема мутованого штаму”, – додав він.

До слова, індійський штам “Дельта” вдвічі заразніший від звичайного COVID-19.

Нагадаємо, що “Дельта”-штам Covid-19 почав домінувати в США і Німеччині.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.