Вакциновані отримають привілеї. Опубліковано нові правила карантину

Карантин в Україні працюватиме за новими правилами. Зокрема, вакциновані особи отримають низку привілеїв та зможуть уникнути жорстких обмежень. Відповідні правила містяться у постанові Кабміну.

Вчора, 13 вересня, Кабмін ухвалив зміни до карантинної постанови, наразі вона вже опублікована і набере чинності 20 вересня, повідомляє РБК-Україна.

COVID-сертифікат

Відповідно до нових правил, COVID-сертифікатів буде два: «жовтий» або «зелений». Документ міститиме дані про вакцинацію, а також про негативний тест (діє 72 години) або одужання.

«Жовтий» сертифікат видаватиметься після першого щеплення, а «зелений» - після другого. COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі.

Нові правила «жовтої» зони

Школи у "жовтій" зоні працюватимуть за умови наявності «жовтого» або «зеленого» сертифікатів у 80% працівників.

Бізнес працюватиме без обмежень, якщо 80% працівників матимуть «жовтий» чи «зелений» COVID-сертифікат.

Мова йде про:

масові заходи,

кінотеатри,

театри,

музеї,

спортзали,

басейни.

Як зазначили в МОЗ, кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

«Червона» зона

Школи в «червоній» зоні будуть працювати, якщо 100% працівників мають «зелений» COVID-сертифікат.

Також, за умови наявності «зеленого» COVID-сертифікату у всіх працівників та відвідувачів зможуть працювати:

масові заходи, у тому числі релігійні,

кінотеатри,

театри,

музеї,

розважальні заклади,

ТРЦ,

закладів громадського харчування,

ринки,

спортзали,

басейни.

Перетин кордону

Наявність «жовтого» чи «зеленого» сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19 звільняє від необхідності проходити самоізоляцію. Це стосується й тих, хто прибувають з тимчасово окупованих територій.

Коли карантин в Україні посилять

Найближчими днями очікується засідання держкомісії з питань ТЕБ та НС, рішенням якої вводиться «жовта» зона. Як повідомило джерело видання, наразі мова йде лише про перехід в «жовту» зону, оскільки підстав для «помарачевих» чи «червоних» зон на рівні регіонів немає.

Що буде з транспортом

В «жовтій» зоні введення обмежень на транспорт не передбачено. У «червоній» зоні, за словами прем'єра Дениса Шмигаля, поки не планують закривати транспорт. Разом з тим, буде вимога до водіїв - вакцинуватися. Вакцинацію пасажирів не перевірятимуть, але обов'язковим залишаються масковий режим і соціальна дистанція.