Маємо результат усіх наших святкувань, - в ОДА нагадали, що Прикарпаття повернулося в "помаранчеву" зону

Galka.if.ua

У четвер в області виявили 880 хворих на COVID-19: більше тільки на Львівщині і в Києві.

За попередню добу на Івано-Франківщині госпіталізували 142 прикарпатців, виписали тільки 65. 90 пацієнтів в реанімаціях, 26 на апаратах ШВЛ.

Про це йшлося під час брифінгу в Івано-Франківській ОДА 14 січня.

Медики кажуть, що в останні дні йде активний ріст нових хворих. В першу чергу його пов'язують із збільшенням контактів людей в час новорічних свят. Через це Прикарпаття 13 січня повернулося в "помаранчеву" зону.

Заступник директора департаменту охорони здоров'я Івано-Франківської ОДА Володимир Дзьомбак зазначив, що медики готуються розгортати у медзакладах нові ліжка для хворих. Наразі заповненість хворими близько 45%.

"Наші люди звикли до того, що хворіють, але ті сім, чи двоє людей, які щодня помирають... якби вони не стикнулися з коронавірусом, вони могли б прожити ще не один рік, мабуть. Прошу користуватися засобами захисту та зголоситися на вакцинацію. Аби вберегти себе, родину від будь-яких ризиків... Маємо ріст захворювань у великих містах і гірських районах, де збільшилися контакти людей у час новорічно-різдвяних свят", - сказав Дзьомбак. "Сьогодні маємо результат усіх наших святкувань. Питома вага позитивних результатів в обстеженнях лабароторних - в межах 20-ти %. Це динаміка, як ми мали у жовтні-листопаді. Наголошую, треба правильно використовувати маски, змінювати їх кожні дві години. Особливо це стосується проїзду у громадському транспорті", - сказала заступниця гендиректора обласного центру контролю і профілактики хвороб МОЗу Тетяна Джус.

Заступниця голови Івано-Франківської ОДА Людмила Сірко на запитання "Галки" висловила впевненість, що влада належно інформувала і попереджала громаду про можливий ріст хворих на свята.

"Зустрічаємося з депутатами, головами громад, всі були поінформовані про небезпеки (масових зібрань, - прим. "Галки"). Всі свідомі українці. Кожен несе відповідальність за своє здоров'я", - сказала Людмила Сірко.

Чиновники закликають мешканців області вакцинуватися, та зголошуватися на бустерну дозу. Її вже отримали понад 700 прикарпатців. Нагадаємо, її варто робити після 180 днів від другого щеплення.