Ультраправі оприлюднили особисті дані очільниці «УкраїнаПрайду». Вона заявляє про образи та погрози розправою

Про це вона повідомила на своїй сторінці у Facebook та у коментарі центру прав людини ZMINA.

Так, канал оприлюднив контактні дані Лапіної 15 липня. Жінка заявляє, що після цього їй почали надходити образи та погрози. Станом на 19 липня таких повідомлень уже надійшло близько двохсот.

Крім того, за словами Лапіної, зловмисники зламали її обліковий запис у Telegram та вели від її імені листування. Також вони хотіли отримати доступ до її банківського рахунку. Як повідомляє ZMINA, Софія Лапіна у грудні 2020 року стала співзасновницею «УкраїнаПрайду».

Зараз вона є керівницею цієї громадської організації, а до цього працювала у громадських організаціях «Київ

Прайд» та «Наш світ».

У червні 2020 року центр ZMINA уже повідомляв про переслідування Лапіної: це відбувалося зокрема після заходу «КиївПрайду».

Водночас Telegram-канал уже не вперше причетний до погроз українським правозахисникам: у березні 2021 року громадські активістки Ніна Потарська та Людмила Янкіна зазнавали цькувань саме через дописи у цьому та ще кількох ультраправих каналах.

Права ЛГБТ+ в Україні

Правозахисники зазначають, що злочини, скоєні на ґрунті ненависті через сексуальну орієнтацію на ґендерну ідентичність постраждалих, правоохоронці ефективно не розслідують. А потерпілі часто не подають заяви в поліцію, остерігаючись подальшого переслідування чи цькування.

13 травня 2021 року прем'єр-міністр Денис Шмигаль подав до Верховної Ради законопроєкт №5488, який передбачає покарання за дискримінацію й злочини на ґрунті ненависті. Зокрема, в законопроєкті вводиться поняття «нетерпимість», яка позначає упереджене ставлення щодо певної групи людей за низкою ознак, зокрема сексуальною орієнтацією та ґендерною ідентичністю.

Організація Об'єднаних Націй із 1 серпня 2020 року до 31 січня 2021 року зафіксувала в Україні 18 погроз і нападів на журналістів, правозахисників, громадських і політичних активістів, представників ЛГБТ+ та людей, які їх підтримують, а також на представників нацменшин.

Моніторингова мережа Центру «Наш світ» у 2020 році задокументувала 188 випадків дій на ґрунті гомофобії чи трансфобії, дискримінації, а також інших порушень прав ЛГБТ+ в Україні.