Масове отруєння дітей у Хмельницькому: у працівників кухні школи знайшли золотистий стафілокок

Про це повідомляє Хмельницький обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ.

Там зазначили, що 8 вересня розпочали епідеміологічне розслідування. Під час нього встановили, що отруїлися діти стравами, виготовленими у харчоблоці.

Джерелом збудника інфекції є золотистий стафілокок. Його знайшли в аналізах 4 працівників харчоблоку. Під час приготування їжі вони заразили ним їжу, кажуть експерти. Знайшли бактерію у паельї, шніцелі та інших стравах.

Навчальний заклад наразі перейшов на дистанційну форму навчання. Роботу харчоблоку зупинили.

Станом на ранок 13 вересня в інфекційній лікарні Хмельницького залишається 15 людей, які отруїлися.

Що сталося?

Перші ознаки нездужання (нудота, блювання, діарея, підвищення температури, слабкість) в учнів НВО №1 у Хмельницькому проявилися приблизно опівночі із 7 на 8 вересня.

Відтоді по медичну допомогу звернулися 92 людини, зокрема 91 дитина й один дорослий ㅡ мати захворілого школяра. До Хмельницької інфекційної лікарні госпіталізували 15 людей, серед них 14 дітей. Ще 77 дітей помістили на амбулаторне лікування під наглядом педіатрів та сімейних лікарів.

Загалом у закладі, де сталося масове отруєння, навчаються понад 900 дітей, із них 602 харчуються у шкільній їдальні.

Через масове отруєння до поліції звернулися 39 батьків. Як виявити отруєння?

У МОЗ зазначали, що симптоми харчового отруєння можуть з'явитися раптово. Найчастіше це підвищення температури тіла, зниження або відсутність апетиту, загальна слабкість, пронос і спазматичний біль у животі, здуття живота, нудота і блювання, холодний липкий піт, низький тиск. За перших симптомів отруєння необхідно звернутися до лікаря.

Фахівці Держпродспоживслужби радять дуже обережно ставитися до вибору продуктів, користуючись послугами закладів громадського харчування, особливо в літній період. На цей час рекомендують відмовитися від продуктів, що швидко псуються, зберігання яких потребує холоду, а також від різноманітних салатів, до складу яких входять майонез і яйця.