За 2021 рік херсонські аудитори забезпечили відшкодування втрат майже на 50 млн грн

Херсонские Вести

Протягом 2021 року фахівці Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області забезпечили усунення втрат фінансових і матеріальних ресурсів на 49,9 млн гривень.

За результатами проведених заходів, керівниками підприємств, установ, організацій та органів влади прийнято 33 управлінські рішення, — повідомляє прес-служба Держаудитслужби.

Матеріали 32 контрольних заходів передано до правоохоронних органів для відповідного реагування. За результатами всіх контрольних заходів розпочато 14 досудових розслідувань і вручено 3 повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Органами держфінконтролю ініційовано пред'явлення 6 позовів.

У п'ятьох випадках до установ, де виявлено бюджетні правопорушення, застосовано фінансові санкції (у вигляді зупинення операцій з бюджетними коштами та зменшення бюджетних призначень), а також попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства на 9 об’єктах — на загальну суму 16,5 млн гривень.

Окрім того, за недотримання законодавства 12 посадових осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності, 92 — до адміністративної. Ще 2 осіб притягнуто до матеріальної відповідальності. 2 осіб звільнено із посад. Досягнуто економічного ефекту на загальну суму 199,5 млн гривень.