У профтехах Києва в новому навчальному році готуватимуть спеціалістів за 96 сучасними професіями

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

Валентин Мондриївський, заступник голови КМДА, зазначив, що в Києві за 6 років суттєво модернізували матеріально-технічну базу закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Водночас у столиці продовжують працювати над оптимізацією кількості робітничих професій у місті.

«Цього року в бюджеті Києва передбачено 15,4 мільйона гривень для проведення капітальних ремонтів та підготовки до нового навчального року в закладах професійної освіти. Крім того, ми продовжуємо працювати над оптимізацією кількості робітничих професій із урахуванням потреб ринку праці», – розповів Валентин Мондриївський.

За словами заступника голови КМДА, наразі в місті готують спеціалістів за 96 професіями. Це чітко відповідає запитам сучасного ринку праці. Водночас на такі напрями, як, наприклад, «Паркетник» та «Оператор комп’ютерного набору», більше не прийматимуть документи.

«Наразі наше завдання – припинити підготовку з неактуальних спеціальностей та осучаснити ті, що залишаться. Так поступово ми збільшимо трудовий потенціал столиці, що дасть можливість розвинути промисловість та підприємництво в нашому регіоні, зокрема, і рівень добробуту його мешканців», – наголосив Валентин Мондриївський.

Також заступник голови КМДА додав, що в новому навчальному році передбачено створення 4 навчально-практичних центрів та архітектурної доступності маломобільних груп населення в 6 закладах освіти.

До слова, у Києві функціонує 23 заклади професійної (професійно-технічної) освіти, навчання в яких здійснюється на безоплатній основі.