Без черг і болю: Як відбувається масова вакцинація на стадіоні у Львові

У Львові вже другі вихідні поспіль футбольний стадіон "Арена Львів" перетворюється зі спортивного майданчика на масштабний центр вакцинації від коронавірусу. Тут щеплюють усіх охочих мешканців Львова та Львівської області. Умова лише одна – попередньо зареєструватися у додатку "Дія". Depo.Львів відвідав Центр вакцинації на "Арені Львів" і розповідає, як щеплюють львів’ян від COVID-19 на найбільшому стадіоні міста.

Працює на вихідні, у будні – вихідний

Центр вакцинації на "Арені Львів" у місті Лева працює з 29 травня, але лише у суботу та неділю. Вакцинація триває з 10:00 до 19:00.

Вакцинуватися від коронавірусу можуть не лише львів’яни, але й усі мешканці Львівської області, попередньо зареєструвавшись у додатку "Дія". Щеплення роблять вакциною CoronaVac (компанії Sinovac).

На вакцинацію проїзд маршруткою – безкоштовний

До Центру вакцинації у Львові містяни та мешканці області можуть доїхати з центру міста безкоштовно. Спеціальний автобус відправляється з площі Петрушевича п’ять разів на день. Стільки ж – у зворотному напрямку.

Виїзд з площі Петрушевича: 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00.

Виїзд з Арени "Львів": 11:00, 13:00, 15:00, 17:00, 19:00.

(Не)Спортивна "Арена Львів"

Журналістка Depo.Львів поїхала у Центр вакцинації на "Арені Львів" в обідню пору, сподіваючись, що людей буде менше. Втім, як виявилося, хвилювання були марними. Таких черг, як були у Києві у перші два дні роботи столичного центру вакцинації, у Львові немає.

Багато людей приїжджають на вакцинацію своїм транспортом, а не безкоштовною маршруткою. Перед "Ареною Львів" припарковані кілька десятків автомобілів, але вільні місця для паркування є.

На територію Центру вакцинації люди заходять і виходять у різні двері, аби уникнути скупчення. За порядком слідкує охоронець, постійно нагадуючи відвідувачам про необхідність дотримуватися дистанції та те, що маска має бути одягнута правильно, а не – під носом, чи взагалі –  під підборіддям.

У приміщенні Центру вакцинації у Львові відвідувачів зустрічає адміністратор. Він вимірює температуру, запитує прізвище та ім’я, звіряючи їх зі "своїм" списком осіб, які цього дня повинні прийти на вакцинацію та, перевіряючи запис на вакцинацію в мобільному додатку "Дія".

На територію впускають лише тих, кому робитимуть щеплення цього дня. Осіб, які їх супроводжують, просять зачекати на вулиці. Виняток роблять хіба для дітей та тих людей, яким справді потрібен супровід когось із рідних. А також для журналістів, які висвітлюють роботу Центру вакцинації у Львові.

Пройшовши "фейс контроль", відвідувачі потрапляють до просторого приміщення, заставленого столами із комп’ютерами і дезінфекторами, де працівники Центру вакцинації у Львові ще раз звіряють дані тих, хто прийшов на щеплення від коронавірусу й видають анкету, яку слід заповнити й підписати.

В спеціальній анкеті треба вказати прізвище, ім’я, побатькові, дату народження, відповісти на запитання щодо хронічних хвороб, хірургічного втручання тощо. І найважливіше – поставити підпис у рядку "згода на вакцинацію".

Перевіривши анкету, медики відправляють уже безпосередньо до місця вакцинації, де й вводять першу дозу вакцини. Перед щепленням жінки й чоловіки, як правило, закочують рукав. Втім, декому з чоловіків більше подобається повністю знімати сорочку або футболку, що вони й роблять.

Опісля щеплення відвідувачів, за протоколом, просять спокійно посидіти 15-20 хвилин.

Процедура абсолютно безболісна запевняли усі щепленні, з якими вдалося поспілкуватися.  Окрім легко "поколювання" у руці ніхто ні на що не скаржився. Втім, на території центру все одно чергує бригада медиків зі "швидкої".

"Сухі" цифри

У перші два дні роботи Центру вакцинації на стадіоні "Арена Львів"  було вакциновано 1041 мешканця Львівської області. У другі два дні – 2447 людей (5 червня – 1140 осіб, 6 червня – 1307 осіб). Загалом станом на 7 червня на Львівщині вакциновано від COVID-19 81 916 людей.

Львівська область – на третьому місці за кількістю щеплень, зроблених в Україні. Вона поступається лише Києву та Дніпропетровській області. Але, варто зауважити, що там і більша кількість населення.

За щепленням – у торговий центр

Міська рада запропонувала МОЗ відкрити в у Львові ще два центри вакцинації. Окрім "Арени Львів", вони можуть з'явитися у торгово-розважальному центрі Forum Lviv, що у центрі Львова, та у Lviv Dovzhenko Centre, що у Сихівському районі міста.

"Ми маємо 36 бригад, які будуть розосереджені між стаціонарними пунктами та тимчасовими центрами вакцинації. Переважно працюватимуть по три бригади на локації в дві зміни", – розповів перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.

За його словами, відкриття нових локацій для вакцинації від коронавірусу необхідне для зручності мешканців. Якщо кількість вакцини буде дозволяти, то в майбутньому залучатимуть також школи.