Пам’ятник Моцарту-сину готові прийняти у парку сучасної скульптури на Перемишлянщині

У парку сучасної української скульптури PARK3020, що у селі Стрілки (колишній Перемишлянський район) готові вивільнити місце під пам’ятник Моцарту-сину, довкола встановлення якого у Львові досі тривають дискусії. Таку пропозицію адміністрація парку опублікувала на офіційній фейсбук-сторінці парку напередодні, 14 вересня.

На хвилі сьогоденної дискусії громадськості щодо мистецької цінності скульптури Францу Ксаверу Моцарту у Львові, парк сучасної української скульптури PARK3020, звертається до організаторів фестивалю LvivMozArt , зокрема до представників Львівськьої міської ради, Оксани Линів та ГО «Львів.Моц.Арт.3» з пропозицією перенесення витвору мистецтва Себастьяна Швайкерта в простір сучасної світової скульптури PARK3020, де для неї є місце, та де вона знайде свого глядача. «Вважаємо, що мистецтво повинно тільки об’єднувати» – PARK3020. Чекаємо на вашу відповідь. – Йдеться у дописі.

На нього уже відреагувала диригентка Оксана Линів. «Дякуємо за підтримку», – лаконічно написала вона у коментарі під дописом.

Нагадаємо, ще на стадії проєкту встановлення саме такої скульптури викликало багато дискусій серед львів’ян. Детальніше про це ми розповідали ТУТ.

26 серпня на площі Маланюка у Львові таки відкрили пам’ятник Францу Ксаверу Моцарту, сину Вольфганга Амадея Моцарта, який свого часу жив і працював у Львові. Чому скульптура має саме такий вигляд, ми писали ТУТ.

Згодом автор скульптури – австрійський митець Себастьян Швайкерт пояснив, чому у скульптури дві ліві ноги.

Тим часом мистецтвознавиця Наталія Криничанка зареєструвала електронну петицію про демонтаж цієї скульптури. Чим вона керується і які труднощі виникають у тих, хто хоче підтримати петицію, Galnet пояснює ТУТ.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.