У Бродах незаконно перебудовують віллу Яна Вольніка

Galnet.fm

У Бродах незаконно почали перебудовувати віллу Яна Вольніка, розташовану на розі вулиць Коцюбинського – Пластунів.

Оббито частину фасаду вілли, мурується з блоків щось на зразок веранди. Колись ця вілла, хоч і сильно запущена, дуже цікавила і приваблювала туристів. Друкували і ми її в путівниках та буклетах. – Зазначив на своїй фейсбук-сторінці директор Бродівського історико-краєзнавчого музею Василь Стрільчук.

Про виконання робіт на території пам’ятки архітектури місцевого значення в управлінні охорони об’єктів культурної спадщини Львівської ОДА нічого не знали.

До нас ніхто не звертався щодо погодження виконання робіт на території вілли Яна Вольніка. Тому ніхто й не давав на це дозволу. Відтак руйнація пам’ятки – грубе порушення законодавства про охорону культурної спадщини. – Акцентує у розмові з Galnet начальник управління охорони об’єктів культурної спадщини Львівської ОДА Василь Петрик.

Також Василь Петрик додав, що в управлінні охорони об’єктів культурної спадщини Львова зреагують на ситуацію.

Нагадаємо, віллу Яна Вольніка звели на початку XX століття. Вона є оригінальним прикладом празької сецесії і тісно пов’язана з історією краю у XX столітті. У міжвоєнний період власником цієї вілли був польський державний нотаріус Ян Вольнік, за іменем якого віллу знають і зараз. Тепер це кількаквартирний будинок.

Детальніше про віллу Яна Вольніка можна прочитати ТУТ.

Підписуйтесь на наш Telegram. Ми цінуємо ваш час, тому надсилатимемо лише ті матеріали, які справді варті вашої уваги.