Сьогодні у Кременчуці випустили в Дніпро майже 2,5 тонн товстолоба

Кременчуцька газета

Водойми Полтавщини збагатяться на понад 60 тисяч екземплярів риб.

Сьогодні у Кременчуці на Кам'янському водосховищі виселено 14 тис 472 екземпляра білого та строкатого товстолоба (загальною вагою 2 тис 460 кг).

Як повідомила начальниця Полтавського рибоохоронного патруля Оксана Кулинич, зарибок закуплений за кошти користувачів у ДП «Іркліївський розплідник рослиноїдних риб» і його вантажівкою у спеціальних ємностях доправлено до нашого міста.

«Вселення рослиноїдних риб є важливим заходом щодо спрямованого формування іхтіофауни, який дозволяє забезпечити більш повне використання біопродукційних резервів водойм та збільшити видобуток високоякісної рибної продукції. Цей вид риби обрано не випадково. адже толстолоб є головним біологічним меліоратором водойм, завдяки йому відбувається міліорація водосховищ», - зазначила вона.

За її словами, товлстолоб на кілограм своєї ваги поглинає 30 кг синьо-зелених та бурих водоростей. Таким чином він очищає водойму і попереджає цвітіння.

Оксана Кулініч говорить, що під час вселення біоресурсів на території Полтавщини взяли участь 31 користувач, які ведуть промисел на водосховищах, загальна кількість вселеного ними зарибку склала 60 тис 153 екземплярів.

Випускають дворічного толстолоба, вагою 170 грамів.

До речі, як повідомив заступник начальника відділу Полтавського рибоохоронного Юрій Антоненко, зараз сприятливі умови для зариблення. А саме температура 11-12 градусів води. І риба пережила непогано переїзд із розплідника до Кременчука.

Також відомо, що вчора на Кременчуцькому водосховищі в районі Кліщинської насосної станції, Сулинська затока Кременчуцького району вселено 45 тис 681 екземпляр білого та строкатого амура (загальною вагою 7 тис 7666 кг).

Нагадаємо, Близько 7,5 тонни товстолобів, білих амурів і коропів збираються випустити в Кам’янське та Кременчуцьке водосховища

Світлана Павленко

Фото, відео Кирила Воронцова