У Полтаві розглянуть питання щодо підвищення тарифів на проїзд

UA: Cуспільне мовлення

Вартість проїзду у громадському транспорті Полтави можуть збільшити. Про це після засідання виконкому міськради повідомив голова громади Олександр Мамай.

Питання щодо збільшення вартості проїзду 12 травня мають обговорити із приватними перевізниками, розповів Олександр Мамай.

"Порахуємо, що вони будуть просити. І не виключення, що піднімемо ціни на квитки для того, щоб хоча б автобуси їздили. Вони скажуть скільки коштує газ, скільки коштує дизельне пальне, скільки зарплата, скільки кілометрів (проїжджають – ред.). Вони (перевізники – ред.) ще до військових подій запрошували 16 гривень. Я думаю, це буде набагато менша сума", – сказав голова Полтавської міської ради.

Як повідомив Суспільному голова Асоціації перевізників Полтавщини Юрій Лупаєнко, під час війни питання щодо зміни вартості проїзду у громадському транспорті міста не підіймали. Збільшити тариф з 8 до 16 гривень хотіли до вторгнення російської армії на територію України. Скільки має коштувати проїзд нині Юрій Лупаєнко не береться називати.

"У нас була економічно не обґрунтована вартість (проїзду – ред.), коли пальне було по 18 гривень, до прикладу, а газ був 10 гривень чи 11. А сьогодні вартість газу 40 (гривень – ред.) практично. Запчастини закінчилися ті, що були на складі. Пальне у борг уже ніхто не дає. Це питання часу. Воно усе "помре". Про прибутки ніхто не веде мови, тому що війна і таке інше. Але подивіться на вартість пального, помножте на витрату пального, на ту відстань, яку перевізник мусить проїхати. Він (перевізник – ред.) не в змозі купити навіть пальне. Я вже мовчу про заробітну плату та інше", – говорить голова Асоціації перевізників Полтавщини.

На думку Юрія Лупаєнка, пасажири не готові платити за проїзд стільки, скільки необхідно перевізникам аби забезпечити свій транспорт пальним та запчастинами, а працівників – заробітними платами. Тому не впевнений, що збільшення тарифу відновить нормальну роботу приватного громадського транспорту.

Що відомо: У Полтаві від 15 липня 2021-го року за проїзд у тролейбусах пасажири сплачують6 гривень, а у маршрутках – 8. До того вартість проїзду підвищували у травні 2019-го. Полтавці сплачували у маршрутках та автобусах по 5 гривень, а у тролейбусах – по 3 гривні.