CNN опублікувала відео розстрілу мирних мешканців росіянами у передмісті Києва

Стопкор

У мережі з'явилися моторошні кадри з камери відеоспостереження, які є доказом військових злочинів російської армії. Двох мирних жителів було холоднокровно розстріляно у столичному передмісті, всупереч правилам ведення війни, які забороняють нападати на цивільних осіб.

Телерадіокомпанія CNN оприлюднила відеодокази вбивства двох мирних жителів Києва російськими солдатами на околиці міста та встановила особи жертв.

Один із убитих був власником пограбованого автосалону, родина якого попросила не оприлюднювати його ім'я. Друга жертсва – Леонід Олексійович Пляц, 68-річний пенсіонер, що працював там сторожем.

{"fileId":"2cc97933"}

Його донька Юлія не може дивитися відео дня загибелі її батька, але зберігає його, щоб колись показати дітям, аби вони не забули, наскільки дико діяли загарбники.

"Вони кати", – сказала вона CNN. "Це жахливо, бо мій батько був цивільним, йому було 68 років, від був мирним беззбройним чоловіком".

Вбивство відзнято з кількох ракурсів. Відео з камер спостереження зафіксували першу спробу росіян захопити Київ у березні. На головній трасі до столиці бої були запеклі, оскільки українські сили боролися з російськими військами та бронетехнікою, щоб стримати наступ. Але те, що трапилося біля автосалону 16 березня, не було перестрілкою між двома арміями і навіть не було конфліктом між солдатами та озброєними цивільними.

Відео було верифіковано CNN. Воно зібрано з кількох камер навколо помешкання, і, хоча не має звуку, зображення чіткі.

"Це було боягузливе, холоднокровне вбивство двох беззбройних людей. П'ятеро російських солдатів прибули і намагалися проникнути на територію підприємства – стріляли по замках і розбили скло. Коли власник наближається з піднятими руками, вони зупиняють його й обшукують. Потім приходить Пляц, і його теж обшукують. Здається, відбулася якась розмова, перш ніж двоє цивільних почали повертатися до своїх місць.Тоді принаймні двоє солдатів підійшли до чоловіків ззаду і відкрили вогонь. Обидва цивільні впали на землю", – коментують журналісти.

{"fileId":"7e362e3a"}

CNN звернувся за коментарем до російського міністерства оборони, але не отримав відповіді.

Генпрокурорка України Ірина Венедіктова заявила, що цей інцидент розслідується як військовий злочин після перегляду відео, отриманого CNN. Окрім убивства, відео світчить також про інші злодіяння групи з п’яти солдатів, яких за уніформою ідентифікували як членів одного з військових формувань окупантів.

Поки солдати грабували підприємство, Пляц був ще живий. На відео видно, як він з силою встає на ноги, пов’язує те, що схоже на джгут, на стегно і відповзає назад до свого сторожового посту. Там він бере телефон, щоб подзвонити на допомогу. Цей виклик дійшов до киян, які залишилися захищати свої квартали.

Групи волонтерів намагалися врятувати Пляца, вступивши в перестрілку з російськими військовими, повідомив командир загону територіальної оборони, чиє ім'я не називають з міркувань безпеки.

Він також розповів, що Пляца і власника автосалону попереджали про наближення росіян, але вони вирішили залишитися на своїх робочих місцях.

"Це, безперечно, військовий злочин", – додав він. "Якщо є можливість знайти і затримати їх, я думаю, що вони заслуговують найвищої міри покарання".

Донька Пляца попросила кремувати його останки, оскільки належне поховання в умовах бойових дій було неможливим. Його прах все ще чекає на неї в морзі, і вона сподівається, що колись зможе поховати його в могилі матері. Єдине, що вона може зробити зараз, це сподіватися на встановлення справедливості.

"Їх треба судити", – сказала вона про його вбивць. "Я сподіваюся на міжнародний суд. Сподіваюся, що про їхні злочини дізнається не лише Україна, а й увесь світ".

Нагадаємо, російська окупаційна армія вранці 12 травня обстріляла Зеленодольську громаду Дніпропетровської області з РСЗВ “Ураган".