В Україні знаходиться понад сотня батальйонних тактичних груп РФ — Пентагон

Прямий

Наразі території України перебуває 105 російських батальйонних тактичних груп і їхня кількість на Донбасі продовжує збільшуватися.

Про це під час брифінгу заявив речник Міноборони США.

“За нашими оцінками, Росія зараз має лише 105 активних БТГ в Україні”, — сказав він.

За його словами, кількість російських БТГ на Донбасі продовжує зростати. Водночас він нагадав, що бойові дії там точаться з 2014 року тож українські військові мають велику волю відстоювати Донбас.

“Там дуже сильне бажання боротися. Знову ж таки, у нас немає повного уявлення про кожен підрозділ, але ми не бачимо проблем зі згуртованістю та моральним духом в українських військах”, — підкреслив речник Пентагону.

Слід зауважити, що станом на 10 травня у Пентагоні повідомляли про 99 активних БТГ на території України.

Раніше міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що Україна входить у нову довготривалу фазу війни, після того, як до 9 травня РФ зазнала стратегічної поразки й знизила масштаб своїх цілей до оперативно-тактичного рівня.

Крім того, ГУР Міноборони України Кирило Буданов запевнив, щоперелом у війні з Росією відбудеться в серпні, а більшість битв завершиться до кінця року. За його словами, Україна зможе повернути всі окуповані території.

До слова у Міністерстві закордонних справ наголошують, що перемогою України у війні з РФ може стати не лише відведення російських військ на позиції до 24 лютого 2022 року, а й звільнення всіх окупованих територій.

Нагадаємо, 24 лютого Президент РФ Володимир Путін оголосив війну Україні та розпочав масштабне вторгнення. По низці українських міст були завдані ракетні удари, атаковані військові об’єкти Збройних сил України.

Після цього Верховна Рада запровадила воєнний стан в Україні. У зв’язку з чим президент України Володимир Зеленський підписав указ про загальну мобілізацію та утворив Ставку Верховного головнокомандувача.

До слова, у деяких областях України запровадили комендантську годину,як вимушений крок в умовах війни.

Також слідкуйте за “Прямим” у Facebook, Twitter, Telegram та Instagram.

В Україні знаходиться понад сотня батальйонних тактичних груп РФ – Пентагон