В Україні оголосили конкурс із відбору 27-ї української експедиції на станцію «Академік Вернадський»

Про це повідомили на сайті наукового центру.

Загін зимівників 27-ї УАЕ формуватимуть з 12 людей: орієнтовно з 7 науковців, 3 фахівців інженерно-технічного персоналу, лікаря та кухаря. Напрями роботи на станції — дослідження у сферах науки про землю, фізичних наук та науки про життя.

Загін сформують серед учасників, які не мають хронічних захворювань та протипоказань за станом здоров’я до роботи в екстремальних умовах Антарктики, спроможних працювати в умовах депривації, неконфліктних і комунікабельних. А ще треба знати одну з іноземних мов (англійську/іспанською або іншу).

Також учасники мають бути готові до тривалого перебування в замкнутому колективі, за умов значних робочих навантажень та жорсткого графіка. Тому кандидати мають бути психічно врівноваженими, стриманими, дружніми.

А ще плюсом для кандидатів стане вільне володіння комп’ютером та наявність навичок і чинних прав на керування моторним човном. Вища освіта, до речі, має бути не нижче магістерського рівня. Приймання анкет триватиме до 3 вересня.

У Міносвіти повідомили, що цьогоріч чекають більше заявок на конкурс від кандидатів та кандидаток, адже восени 2020 року уряд суттєво збільшив зарплату для полярників — у середньому до 54 тисяч гривень на місяць.

Крім того, саме 27-ма експедиція вперше за останні 20 років вирушить на станцію на власному науково-дослідному криголамі. 7 липня уряд виділив кошти на його купівлю, а 14 липня це рішення погодив бюджетний комітет Верховної Ради.