Моє ходіння по видавництвах нагадувало «ходіння по муках» – ілюстратор «Снігової королеви» про шлях до слави

Большой Киев

Про непростий шлях до пізнаваності і визнання розповів в інтерв’ю відомий український ілюстратор, киянин Владислав Єрко. Серед робіт Єрко найбільшим визнанням і популярністю користуються ілюстрації до українського видання серії книг Джоан Роулінг про Гаррі Поттера, до серії романів Карлоса Кастанеди та Пауло Коельо. Найбільш пізнаваною та титулованою є “Снігова кооролева” з його ілюстраціями.

За словами Єрка, багато видавництв, як то кажуть, лежали догори ніжками — ні грошей, ні можливостей і гонорари були просто смішні. «А мені хотілося працювати. І це моє ходіння по видавництвах нагадувало «ходіння по муках». Я приносив ілюстрації до «Снігової королеви» та до «Казок туманного Альбіону», сподіваючись, що хтось їх колись видасть. Але мені говорили, мовляв, часи зараз не ті, треба малювати простіше, щоб це купувалося. А далі озвучували дослідження ринку. І в результаті вердикт був такий: це не продаватиметься!», – розповів митець.

«Ходіння по муках» закінчилися у 1997 році, коли Єрко прийшов до Івана Малковича у видавництво «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА». Саме тоді видавець прийняв рішення про спільну роботу. На думку митця, через пандемію він насамперед відчув крихкість життя, яке може будь-якої миті обірватися, закінчитися, припинитися. Проте, на його переконання, все повернеться на круги своя.

До слова, киян запрошують на Різдвяну феєрію до Музею просто неба.