Любов Бєлінська презентувала в Сумах виставку “Квітковий настрій”

UA: Cуспільне мовлення

Сумська художниця, викладачка дитячої художньої школи Любов Бєлінська презентувала персональну виставку "Квітковий настрій". Що говорить авторка про квіти і їх акварельне відтворення, — у матеріалі Суспільного.

19 робіт створені впродовж 2021-го, початку 2022 року, передають захоплення художниці квітами і, за її словами, створені, щоб передати глядачам позитив, радість і теплі емоції. На питання, які квіти – улюблені, жінка відповіді не має. Говорить, прекрасна і особлива – кожна рослина. А от щодо улюбленої техніки — визначилась: це — акварель.

"Вона дає мені можливість перенести на папір свої відчуття, свій емоційний стан, який я переживаю в якийсь момент. Вкладаю в картини свою енергетику, свій стан душі. Акварель – складна техніка, примхлива. Вона не любить багаторазових прописок, поправок, тому людина, що працює в цій техніці, повинна мати високу майстерність і впевненість мазка", — зазначила авторка.

Виставку "Квітковий настрій" планували презентувати до 8 березня. Плани порушила війна. Коли в Україну почалося вторгнення російських військ, жінка почала працювати над роботою "Янгол-охоронець". Картина, за словами жінки, несе ідею, що життя перемагає, а Сумам, як і іншим містам України, допоможе Бог і Янгол-охоронець. Тепер виставку "Квітковий настрій" присвятила у тому числі і до Дня матері.

Привітати художницю з відкриттям прийшли друзі, колеги і учні.

"Я прийшла подивитися на її роботи, виконані в техніці акварельного живопису, квіти в різні пори року. Я навчаюсь у Любов Анатоліївни вже 5 років. Вона навчила мене творити різними техніками, завдяки їй я обрала свою майбутню професію – архітектор-дизайнер", — розповідає учениця Любові Бєлінської Аліса Балагуровська.

"Для мене це продовження прекрасного серіалу з квітів, тому що Любов Анатоліївна – це співачка квітів і майстриня акварелі. Вона як майстер неперевершена, в першій п'ятірці акварелістів Сумщини. Виставка вражає радістю, весною, прекрасними квітами, в які вона закохана", — говорить колега авторки Олексій Кузьменко.

"Дуже добре, що викладачі-художники працюють, незважаючи ні на що, є сили, є натхнення, працюємо , переглядаємо. У роботах є життя, це основна тема Любові Анатоліївни. Вони живі, класні, можемо насолоджуватися барвами. Дуже класні роботи", — зазначив колега авторки Олександр Заступ.

Сама авторка виділяє з-поміж картин зображення жоржин – через складну техніку написання. Також на виставці представлені і картини – переможці міжнародних конкурсів.

"Один конкурс міжнародний був у Харкові за підтримкою НСХУ, присвячений акварелі. Я подала кілька робіт, і ці дві посіли перші місця. І потім ще брала участь у конкурі в Києві "Golden fest", і там теж — лауреат першої премії", — зазначила Любов Бєлінська.

Подивитися на квітковий акварельний живопис Любові Бєлінської можна у Центральній міській бібліотеці імені Шевченка до 20 травня.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram