Дискусія про домашній офіс розділяє Силіконову долину

Великі американські ІТ-компанії готуються повернути свою робочу силу в офіси, але мають дуже різні уявлення про те, скільки свободи вони хочуть залишити своїм працівникам.

Зараз Facebook у своєму внутрішньому повідомленні оголосив, що надасть більшості співробітників можливість вибору: працювати в офісі чи залишатися в домашньому офісі в майбутньому.

Нещодавно Apple повідомила своїх співробітників, що з вересня, як очікується, вони будуть знаходитись в офісі три конкретні дні на тиждень, а саме понеділок, вівторок та четвер. Це спричинило певні неспокій серед робочої сили. Група співробітників написала листа керівництву генеральному директору Тіму Куку, намагаючись відстояти можливість, як і раніше  працювати в домашньому офісі.

"Більше місця для довгострокових роздумів"

Facebook планує знову відкрити більшість своїх американських офісів у вересні з потужністю 50 відсотків і повністю поновити потужність в жовтні.

Якщо хтось хочете продовжувати працювати вдома, йому слід отримати схвалення від начальства.

Кожен, хто хоче прийти в офіс, повинен бути присутнім принаймні 50 відсотків часу.

Приблизно рік тому генеральний директор Марк Цукерберг заявив, що компанія

дозволить багатьом своїм співробітникам працювати вдома навіть після кризи коронавірусу. Тоді він підрахував, що протягом десяти років такий підхід може стосуватися половини персоналу.

Зараз Цукерберг заявив, що хоче працювати до 50 відсотків часу поза офісом у наступному році. У посланні до робітників, яке цитує Wall Street Journal, він пише: «Я виявив, що віддалена робота дала мені більше місця для довготривалих роздумів і допомогла більше часу проводити з родиною. Це зробило мене щасливішим і продуктивнішим на роботі ".

На відміну від Apple, Facebook не хоче, щоб співробітники, які хочуть приходити в офіс, встановлювали встановлювали робочій час для всієї компанії, а натомість дозволяли окремим командам приймати рішення. У деяких сферах діяльності, наприклад, для працівників центрів обробки даних, опція роботи з дому буде недоступна.

В Apple традиційно дуже важливо перебувати в офісі

Той факт, що співробітники Apple можуть залишатися в домашньому офісі ще два дні, - це поступка порівняно з часом до пандемії, оскільки компанія традиційно робить великий акцент на перебуванні в офісі.

Тим не менше, деякі працівники, мабуть, вважають нові правила занадто суворими. У листі до керівництва, про який повідомляє інтернет-видання The Verge, працівники пишуть, що почуваються "проігнорованими".

Вони мали відчуття, що минулого року зробили не менше - поза офісом вони стали  «живим доказом» того, що не повинна існувати сувора єдина політика.