В мережі виявили базу персональних даних українців: записів більше, аніж громадян країни

У інтернеті виявлено базу даних жителів України, що може містити персональні дані громадян. У базі майже 53 мільйони записів.

На одному із сайтів у мережі інтернет була виявлена базу даних жителів України, яка може містити персональні дані. Тобто ПІБ, дату народження, номер телефону, населений пункт, вулицю, номер будинку та квартири, інформують в Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

На виконання вимог Закону України "Про захист персональних даних" до Національної поліції направлений лист від омбудсмена Людмили Денісової щодо внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та вжиття відповідних заходів реагування.

Зазначимо, що за даними Державної служби статистики України, оціночна чисельність наявного населення України станом на 1 січня 2021 роки, без врахування тимчасово окупованого Криму, склала 41 588 тис. осіб. Згідно ж з даними електронного перепису, станом на 1 грудня 2019 року чисельність населення України склала 37 млн 289 тис.осіб.

Нагадаємо, що суд покарав директора "Стрийводоканалу" за "креатив". Комунальне підприємство зобов'язали заплатити штраф за білборди з персональними даними боржників. ASPI news інформувало, що у Львові двоє хлопців таємно викрали мобільний телефон, після чого увійшли до особистого кабінету користувача в Приват24 та переказали понад 24 тисячі гривень на власний банківський рахунок.