«Стугна» вражає: американський експерт порівняв протитанкові комплекси «Стугна» та Javelin

Патріот Донбасу

Експерт американського видання Forbes Девід Акс оцінив ефективність протитанкового ракетного комплексу «Стугна-П» українського виробництва, порівнюючи його з FGM-148 Javelin.

Про це повідомляє Defense Express.

На думку експерта в аерокосмічній та оборонній сфері, «Стугна-П» має перевагу в дальності польоту та точності пострілу. При цьому ПТРК виробництва КБ «Луч» суттєво дешевший за американський комплекс.

«Він зазначає, що попри домінування у заголовках інформації про «Джавеліни», їхня кількість в ЗСУ не так значна, й цей зразок озброєння відіграє роль символа військової підтримки США України в її захисту від російської агресії», – йдеться у повідомленні.

Як повідомляє видання, Девід Акс вивчив відеозаписи, на яких зафіксовано ураження військової техніки окупантів на сході України із ПТРК «Стугна-П». Експерт дійшов висновку, що українські комплекси не менш небезпечні для російських танків, ніж Javelin.

«Стугна» вражає», – констатував американський експерт. При цьому він підкреслив, що FGM-148 Javelin коштують приблизно у 5 разів дорожче за українські комплекси.