В МЗС відреагували на створення міжнародної коаліції проти кібератак Росії

UA: Cуспільне мовлення

Міністерство закордонних справ України привітало заяви Європейського Союзу, США, Канади, Великої Британії, Австралії, Нової Зеландії та Норвегії із категоричним засудженням кібератак Росією проти України.

Про це йдеться у заяві українського МЗС.

У міністерстві зазначили, що агресія Росії призвела до формування нової антикремлівської міжнародної коаліції, яка ефективно протидіятиме злочинній діяльності РФ у глобальному кіберпросторі.

"Технологічні можливості учасників цієї коаліції, а також успішний досвід протидії кібератакам, які Росія продовжує здійснювати проти України та її міжнародних партнерів, дає підстави впевнено заявляти, що антиросійська кіберкоаліція зміцнить функціонування глобального кіберпростору", — йдеться у заяві.

В МЗС запевнили, що Україна готова залучати усі необхідні потужності і використовувати інституційні можливості міжнародної кіберкоаліції для зміцнення власної кіберстійкості та ефективної боротьби з дезінформацією.

У міністерстві зазначили, що це матиме позитивний ефект для стабільної роботи об’єктів критичної інфраструктури в Україні та для зміцнення кібербезпеки усієї Європи.

"Ми вдячні Європейському Союзу та міжнародним партнерам за готовність скоординованого надання політичної, фінансової та матеріальної підтримки Україні для посилення нашої кіберстійкості", — наголосили в МЗС.

Читайте також: Відеохостинг RuTube досі не оговтався після кібератаки і заговорив українською Що відомо 10 травня Європейський Союз разом зі своїми міжнародними партнерами засудили зловмисну ​​кіберактивність Російської Федерації проти України, спрямовану на супутникову мережу KA-SAT, що керується Viasat. 10 травня у Держспецзв’язку повідомили, що російські хакери 9 травня розпочали масштабну DDoS-атаку на сайти провідних телекомунікаційних компаній України. Ще до початку вторгнення в Україну Росія здійснювала масштабні кібератаки на Україну. У Microsoft виявили, що принаймні шість хакерських угруповань, пов’язаних із Росією, здійснили близько 237 операцій проти України станом на кінець квітня. При цьому інтенсивність кібероперацій співвідносилася з успіхом наземного наступу військ РФ. На онлайн-сервери "Укрзалізниці" з 30 квітня тривають кібератаки з Росії, тому купівля квитків через сайт і в чат-боті може відбуватися зі збоями. У зв’язку з кібератаками перевізник радить купувати квитки в касах, оскільки це найменш ризиковий спосіб. Для цього на роботі працює "максимум касирів". Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 77. Текстовий онлайн

"Наступним кроком будуть танки та гаубиці" — голова МЗС Німеччини про постачання зброї в Україну

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу