В Амстердамі відкрили перший у світі надрукований на 3D-принтері сталевий міст

У столиці Нідерландів Амстердамі в четвер, 15 липня, відкрився перший у світі сталевий міст, надрукований на 3D-принтері. Конструкція на два роки замінить звичайний міст, який у цей час перебуватиме на реконструкції. Про це повідомляють Університет Твенте, який долучився до створення сталевого мосту, і міська влада Амстердама.

Пішохідний міст сполучає обидва боки амстердамського каналу Аудезейтс Ахтербурґвал. Його довжина становить 12,3 метра, а ширина — 6,3 метра. На створення мосту пішли шість тонн нержавіючої сталі.

Уперше конструкцію мосту, який розробляли з 2015-го, представили у жовтні 2018 року на виставці в Ейндговені, де вона отримала два призи — за найкращий дизайн і глядацьких симпатій. Того ж 2018-го проєкт відзначила Європейська комісія.

Міст протягом шести місяців збирали чотири роботи, які зварювали конструкцію, що друкувалася на 3D-принтері шар за шаром. Він обладнаний «розумними сенсорами», які стежать за деформацією конструкції і навіть підраховують кількість пішоходів, які по ньому рухаються.

Встановлення першого у світі надрукованого на 3D-принтері сталевого мосту в Амстердамі

«З цією новою технологією ми можемо створювати безвідходні металеві конструкції різної форми й стилю», — говорить Ґійс ван дер Велден, очільник стартапу MX3D, який розробив конструкцію мосту.

Окрім MX3D, до будівництва мосту долучилися згаданий Університет Твенте (розробили «розумні датчики»), Імперський коледж Лондона (оптимізували конструкцію), виробник сталі ArcelorMittal, ІТ-компанія Autodesk, інженерна компанія Arup і міська влада Амстердама.

Міст через Аудезейтс Ахтербурґвал має простояти два роки, після чого його заберуть і замінять старим мостом, який зараз перебуває на реконструкції.

Конструкція в Амстердамі — не перший міст, надрукований на 3D-принтері. У грудні 2016 року в Мадриді відкрили перший міст, надрукований з цегли. А в січні 2019-го найдовший пластиковий міст, виготовлений на 3D-принтері, відкрили в Шанхаї.