У Білорусі з підручників історії виключили згадки про Алексієвич та Шушкевича

У новому підручнику з історії Білорусі для учнів 11-х класів жодного разу не згадується єдина білоруська лауреатка Нобелівської премії та один із підписантів "Біловезьких угод" .

Про це повідомляє Єврорадіо.

При цьому зазначається, що основний суперник невизнаного президента Білорусі Олександра Лукашенка на виборах 1994 року, перший прем'єр-міністр Білорусі згадується у підручнику лише в контексті того, що він "контролював засоби масової інформації та державний апарат", але все ж програв Лукашенку.

Що відомо Міністерство освіти Білорусі виключило твори Світлани Алексієвич зі шкільної програми з російської літератури для 11 класів. 27 серпня Верховний суд ліквідував Білоруську асоціацію журналістів за позовом Міністерства юстиції. БАЖ існувала понад 25 років. 9 серпня 2020 року в Білорусі відбулися вибори президента, які ні опозиція, ні міжнародна спільнота не визнали вільними та справедливими. За офіційними результатами, чинний президент Олександр Лукашенко має 80,08% голосів, його головна конкурентка Світлана Тихановська – 10,09%. Відтоді в Білорусі тривають щоденні протести, включно зі страйками на деяких державних підприємствах. Під час їхнього придушення були затримані тисячі людей, загинуло щонайменше троє. МВС Білорусі створило базу даних учасників акцій протесту проти Лукашенка. 23 вересня Лукашенка у Палаці незалежності в Мінську офіційно проголосили президентом. Церемонія інавгурації була таємною, інформація про неї розголошувалася. Керівники низки країн Європи не визнають Лукашенка легітимним президентом. Україна також не визнала інавгурацію Лукашенка. Читайте також: "Людей "пакували" у тюрми, а далі з'явився страх". Монологи білорусів через рік після виборів

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!