Франція пригрозила вивести свої війська з Малі, якщо місцева хунта розпочне співпрацю з «вагнерівцями»

Про це сказав міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан, пише Reuters.

Посадовець заявив, що ПВК «Вагнера» — це ополчення, яке в Сирії та Центральноафриканській Республіці здійснювало зловживання і порушення, що не відповідають ніяким угодам: «І тому воно є несумісним з нашою присутністю». Як повідомляють джерела Reuters, ПВК «Вагнера» та керівна хунта Малі уклали угоду, у межах якої найманці будуть навчати малійських військових забезпечувати охорону високопосадовців. За інформацією джерел Reuters, Франція і справді думає про виведення своїх збройних сил з Малі, якщо така співпраця розпочнеться. Крім того, Париж почав кампанію, у межах якої хоче завадити хунті укласти угоду з «вагнерівцями». Як пише Reuters, Франція стурбована тим, що прибуття російських найманців підірве її десятирічну контртерористичну операцію проти «Аль-Каїди» і повстанців, пов'язаних з «Ісламською державою». Малі є колишньою колонією Франції. Задля підтримання порядку Париж зберігає у цій країні свій військовий контингент. А втім, у липні президент Франції Еммануель Макрон заявив, що його країна планує скоротити кількість своїх військових у Малі. Нагадаємо, у травні у Малі стався держпереворот, унаслідок якого до влади прийшли військові. Це був вже другий переворот у країні за рік. Детальніше про це читайте тут. ПВК «Вагнера» — назва приватної військової компанії, про яку вперше стало відомо у 2014 році після участі її найманців у війні на Донбасі на боці бойовиків. Відтоді сліди ПВК помічали в Сирії, Лівії, Мозамбіку, Центральноафриканській Республіці тощо. Офіційно Пригожин і Росія заперечують існування «Вагнера».

У серпні 2020 року Білорусь віддала Росії затриманих у Мінську найманців ПВК «Вагнера», попри те, що Україна оголосила їм підозру за злочини на Донбасі. А через три дні в інформаційному просторі України почали активно обговорювати версію про те, що «візит» бойовиків «Вагнера» до Білорусі був нібито операцією українських спецслужб для їхнього затримання.

Зрештою, у Верховній Раді створили тимчасову слідчу комісію щодо цієї ймовірної спецоперації. Що вона з'ясувала, читайте у нашому матеріалі.