Польский політик порівняв Росію з "серійним ґвалтівником"

АСПІ

У понеділок, 10 січня, міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зробив заяву, що НАТО нібито створене для захоплення територій. Йому відповів колишній міністр оборони, ексглава МЗС Польщі Радослав Сікорський.

Глава зовнішньо-політичного відомства країни-агресора Сергій Лавров висловив думку, що НАТО стало суто геополітичним проєктом, спрямованим на захоплення територій, що осиротіли внаслідок розпаду Організації Варшавського договору і Радянського Союзу. Його погляд опублікувало російське посольство у Британії. У свою чергу польський політик Радослав Сікорський у відповідь підкреслив, що своїми висловлюваннями й діями Росії все одно не добитися бажаного. "Уясніть собі, російське посольство, раз і назавжди, зрозумілою вам мовою. Ми не осиротіли, тому що ви не були нашим татом. Швидше серійним ґвалтівником. Ось чому ви не досягнете мети. А якщо спробуєте ще раз, то отримаєте по яйцях", – попередив польський політик.

Нагадаємо, міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров стверджує, що проєкти договорів із США та НАТО мають стати основою нової системи безпеки у Європі, включаючи контроль над озброєннями. Обговорення ж Заходом кремлівських ініціатив має бути обмежене "розумним терміном конструктивної відповіді". ASPI news писало, що російський президент Володимир Путін пригрозив розірвати відносини РФ і США. Про це він заявив у відповідь на слова президента США Джо Байдена про санкції щодо Росії у разі вторгнення в Україну.