У Японії вигадали, як знайти нового спадкоємця імператорського престолу

NewFormat

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кісіда подав доповідь про розширення кола спадкоємців нинішнього імператора Нарухіто.

У документі пропонується для подолання можливої ​​кризи спадкоємства престолу зберегти статус членів імператорської сім'ї за дочками монарха. Нині після виходу заміж дочки імператора переходять у категорію пересічних громадянок країни, які сини втрачають права на престол.
У доповіді пропонується дозволити імператору усиновлювати хлопчиків із сімей, які до Другої світової війни входили до складу нині неіснуючого великого імператорського прізвища. Для обговорення цих пропозицій у парламенті створять спеціальну нараду із представників усіх політичних партій. Перше засідання відбудеться 18 січня.
61-річний імператор Нарухіто має лише одну дитину — 20-річну доньку Айко, яка навчається в токійському університеті. Офіційним спадкоємцем монарха є його єдиний 55-річний брат принц Акісіно (Фуміхіто).
Раніше історик Ед Оуенс розповів, що королева Єлизавета II розпочала формальний процес передачі своєї влади синові, принцу Чарльзу. За словами фахівця, смерть королеви не викличе кризи в королівській сім'ї, оскільки Чарльз все частіше замінює її на різних заходах, у тому числі взяв на себе присвоєння титулів, яким раніше займалася Єлизавета ІІ.