У Росії висунули умови для збільшення поставок газу до Європи

ТСН

Віцепрем'єр РФ Олександр Новак заявив, що Росія готова збільшити постачання газу до Європи, але лише на умовах довготермінових контрактів.

Про це повідомляють російські ТАСС та "Інтерфакс".

Новак каже, що Москва готова поставляти більше газу до Європи, але має бути зрозуміла збутова політика, оскільки інвестиції у видобуток вимагають час, щоб окупитися. Також він зазначив, що РФ завжди виступала за довгострокові контракти.

"Ми можемо постачати (більше газу до Європи. – ред.), у нас величезні ресурси, але будь-який видобуток – це інвестиційний проєкт, який вимагає часу, щоб проект окупився та залучити інвестиції". Тому має бути зрозумілою політика збуту. Ми завжди виступали за те, щоб довготермінові контракти в першу чергу були тією системою енергобезпеки споживачів, які використовують такі енергоносії", – сказав Новак.

Крім того, Новак заперечив заяву голови Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіха Біроля щодо причетності російського "Газпрому" до виникнення енергокризи в Європі. На думку Новака, криза виникла через холодну зиму і високі потреби на тлі відновлення економіки.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.