Уряд Фінляндії: офіційно подаємо заяву на вступ до НАТО

Стопкор

12 травня Уряд Фінляндії - Президент Саулі Нійністе та прем'єрка Санна Марін - офіційно оголосили, що країна подає заявку на вступ до Північноатлантичного альянсу.

Відповідна інформація оприлюднене на офіційному сайту уряду.

У оприлюдненій заяві вказано, що певний час у суспільстві тривало обговорення членства у НАТО. Також відбувались контакти з представниками Альянсу та урядовцями Швеції. І лише тоді, коли досягнули консенсусу і парламентарі, і громадяни, прийнято остаточне рішення.

Фінляндія подає заявку до НАТО з метою гарантування безпеки країни. Особливо важливими питання безпеки стали після того, як росія порушила кордони країни-сусіда, ідеться у офіційній заяві.

Тим часом фінські чиновники серйозно готуються, щоб ймовірний напад рф не застав їх зненацька. Телекомпанія CBNC опублікувала репортаж, у якому показано комфортабельні бомбосховища, де за потреби ховатимуться мирні громадяни.

{"url":"https://twitter.com/CNBCi/status/1524681527795326977","id":"1524681527795326977"}

11 травня відбувся діалог між МЗС рф та урядом Фінляндії.

Росіяни заявили, що занепокоєні наміром Швеції та Фінляндії стати членами Альянсу. Вони готові відповісти на це "кроками військово-технічного характеру".

Натомість Президент Фінляндії відповів, що рф, говорячи про загрози та порушення гарантій безпеки, краще "подивитись у дзеркало".

Нагадуємо, інформацію про те, що Фінляндія вирішила максимально прискорити процес вступу до НАТО, стала відомо ще 2 травня. За два тижні до цього росія почала стягувати ядерну зброю до північного кордону.