Advertisement
UKR.NET новини +38 (044) 392-03-02 reklama@ukr.net
UKR.NET

НАТО розробляє п’ятирічний пакет військової допомоги Україні

НАТО розробляє п’ятирічний пакет військової допомоги Україні

Политики

НАТО розробляє п’ятирічний пакет військової допомоги Україні

НАТО розробляє план забезпечення п’ятирічного пакету військової допомоги для України на суму до 100 мільярдів доларів
Він знадобиться, якщо президентом США знову стане Дональд Трамп, повідомляє Financial Times.
Пропозицію організувати Місію для України висуває генеральний секретар Єнс Столтенберг. Міністри закордонних справ країн НАТО обговорять її 3 квітня.
Якщо план схвалять, то Альянс отримає контроль над очолюваною США групою підтримки зброї Ramstein. Це дозволить НАТО керувати постачанням летальної зброї в Україну вперше після повномасштабного вторгнення росії у 2022 році.
Столтенберг піде у відставку цієї осені. Він прагне досягти угоди до саміту лідерів НАТО у Вашингтоні у липні.
“Це буде перехід через Рубікон. НАТО відіграватиме роль у координації летальної допомоги для України. Я бачу, що виникає консенсус, і я думаю, що він буде там до того часу, коли ми сядемо в літак до Вашингтона”, – сказав один зі співрозмовників.
Пропозиція щодо створення Місії надійшла тоді, коли адміністрація президента США Джо Байдена намагається отримати від Конгресу схвалення двопартійного пакету військової підтримки України вартістю 60 млрд. дол. Трамп виступав проти цього.
Читайте також:

Важке життя депутата:

28 тисяч 318 гривень пенсії
Український снайпер встановив світовий рекорд: окупанта знищено на відстані 3800 метрів (+відео)
Зарплати українських міністрів за другий рік війни

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і оу TikTok.
Частка США у 100 млрд. дол. проєкту НАТО буде значно меншою, ніж пакет двопартійної допомоги, схвалення якого затримується. Поки тривають дискусії щодо структури фінансування цього фонду. Одні наполягають на тому ж розподілі, який використовується для фінансування спільного бюджету НАТО. Тоді США мали б надати трохи більш як 16 млрд. дол.
“Міністри закордонних справ обговорять найкращий спосіб організації підтримки України з боку НАТО, щоб зробити її більш потужною, передбачуваною та стійкою”, – сказав представник НАТО.
Двоє дипломатів попередили, що для започаткування фонду потрібна підтримка всіх 32 членів Альянсу. Пройдуть місяці переговорів, які можуть призвести до скасування деяких частин пропозиції.
75-й саміт НАТО у Вашингтоні відбудеться 9-11 липня.
Торік у Вільнюсі відбувся саміт Північноатлантичного альянсу. Україна стане членом НАТО без необхідності плану дій щодо членства, сказано у підсумковому комюніке.
У січні відбулося засідання Ради Україна-НАТО. Генеральний секретар Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг заявив про подальше зміцнення оборони України.

# фонд, # Новина, # Дол, # рада, # снайпер