Україна витратить на дороги за три роки 240 млрд гривень – Мінфін

Український уряд витратить на ремонт і будівництво доріг 240,6 млрд грн за три роки, згідно з Бюджетною декларацією на 2022−2024 роки.

Про це заявив заступник міністра фінансів Денис Улютін, повідомляє пресслужба Міністерства фінансів.

Улютін зазначив, що головним розпорядником коштів у цій сфері є «Укравтодор», який планує за рахунок цих грошей побудувати, реконструювати та відремонтувати близько 43 тисяч км доріг державного значення і 119 тисяч км доріг місцевого значення.

«Завдяки цьому кількість дорожньо-транспортних пригод має скоротитися орієнтовно на 7%. Головні розпорядники звітуватимуть про досягнення поставлених ними цілей, що дозволить кожному громадянину оцінити їх ефективність», — зазначив Улютін.

Довідка Finance.ua: 31 травня на позачерговому засіданні Уряду вперше було схвалено Бюджетну декларацію.

Головними пріоритетними напрямками в Бюджетній декларації на 2022−2024 рр. є розвиток малого та середнього бізнесу, посилення обороноздатності та безпеки держави, забезпечення доступу до основних медичних послуг та посилення енергонезалежності.

В Україні мінімальна зарплата за три роки збільшиться з 6 до 7,6 тис. грн. Наступного року підвищення становитиме лише 200 грн. Так, із грудня 2021-го «мінімалка» збільшиться до 6,5 тис. грн, а з жовтня 2022-го — всього до 6,7 тис. грн.

До речі, в телеграм-каналі Finance_ukr ми також розповідаємо, як будівництво доріг впливає на українську економіку.