Євросоюз надав українській поліції автомобілі та IT обладнання

Європейський Союз надав Національній поліції України автомобілі, сучасне IT обладнання та костюми вибухотехніка.

Про це повідомляє прес-служба Консультативної місії ЄС в Україні.

Як повідомляється, українські правоохоронці отримали 18 патрульних автомобілів, 40 автомобілів для підрозділів забезпечення громадської безпеки та порядку, дев'ять дефібриляторів, сучасні сервери та системи зберігання даних, а також костюми для вибухотехніків та супутнє обладнання. Загальна вартість обладнання становила близько 3,4 млн євро.

«Європейський Союз – серед лідерів у сфері підтримки сталих реформ верховенства права в Україні. Спільно з Консультативною місією ЄС в Україні, фінансована ЄС програма «ПРАВО-Поліція» докладає зусиль до створення більш відповідальної, прозорої та ефективної системи правоохоронних органів на користь усіх українців» ‒ заявив голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас.

Відзначається, що патрульні автомобілі будуть використовуватися у дев'яти областях України, зокрема Кіровоградській, Львівській, Харківській, Одеській, Київській, Вінницькій, Чернівецькій, Полтавській та Хмельницькій. Костюм вибухотехніка та гідродинамічні руйнівники призначені для використання вибухотехніками у Донецькій області для розмінування та знешкодження вибухонебезпечних пристроїв.

Також повідомляється, що завдяки сучасним серверам та системам зберігання даних поліція України зможе більш ефективно координувати свою діяльність з Інтерполом та Європолом у сфері протидії організованій злочинності. Обладнання дозволить швидше реєструвати, обробляти і розподіляти важливу інформацію та забезпечувати прозорий нагляд за автоматичною обробкою вхідних та вихідних документів, а також веденням електронних архівів, відзначили у Місії.