Власників автомобілів може чекати новий податок, але «пощастить» не всім

UAMotors

Держекоінспекція пропонує для власників старих автомобілів ввести новий податок – т.зв. утилізаційний збір, передає « УБР ».

Глава відомства Андрій Мальований зазначає, що відсутність розгалуженої мережі центрів для здачі і знешкодження старих авто, необхідність доплачувати за знищення машини не стимулюють водіїв утилізувати старі авто згідно з вимогами законодавства. Відповідно, такий бізнес не є прибутковим.

Голова Держекоінспекції підкреслив, що для вирішення проблеми потрібно застосовувати аналогічні з Європою механізми, серед яких: доплати автовласникам при покупці нового авто після належної утилізації старого;

стягнення утилізаційного збору після закінчення експлуатації автомобіля;

високі штрафи для тих, хто порушує норми утилізації авто;

розширена відповідальність автовиробника, який повинен подбати про подальше «знешкодженні» відпрацьованого товару. До слова, в Україні тільки 5% автовласників віддають свої машини на утилізацію. А потрапляючи на звалища б / у авто забруднюють грунт свинцем, іржею, відпрацьованими маслами.

«Протягом 2020 го утилізовано лише 13 000 авто. Решта забруднює навколишнє середовище на звалищах », – додав Андрій Мальований.