На українському ринку доступні 200 моделей електромобілів, але половина продажів припадає на три бренди

Avtosota

Минулого року громадяни придбали понад 8500 автомобілів на електротязі. За рік попит виріс на п’яту частину. На вітчизняному ринку представлена ​​продукція 58 брендів.

В 2021 році в Україні зареєстрували 8541 легковий електромобіль. Показник зріс на 18,9%, порівняно з попереднім роком. Зокрема, на нові електрокари припало 14,2% ринку. Роком раніше було 8,9%, повідомили у Федерації автомобільної галузі.

Загалом на ринку було представлено 200 моделей від 58 брендів. При цьому трійка лідерів не змінилася – Nissan, Tesla, Chevrolet. На авто цих брендів припало 55% продажів. Українці збільшили інтерес до авто майже всіх виробників. Тільки продажі Tesla та Kia не продемонстрували зростання. Так, угоди з Audi зросли вдвічі. Це дозволило бренду увірватися до десятки лідерів на сьоме місце.

При цьому топ-10 залишив Fiat, який у 2020 році займав четвертий щабель. 2021-го бренд посів 12 позицію.

Щодо грудня, то кількість реєстрацій вперше перевищила позначку в 900 одиниць. За місяць українці придбали 928 електромобілів, що вдвічі більше, ніж рік тому, і на 8% більше за результати листопада. Нагадаємо, з 10 січня вартість завантаження та вивантаження легкових авто з морських суден у ДП “Морський торговий порт “Чорноморськ”” підвищено на $29, з $18 за одну одиницю транспорту – до $47. Також керівництво порту запровадило нову обов’язкову послугу вартістю $20 – “експедирування по виготовленню видаткового ордера на спеціалізованому поромному комплексі”.