В Україну повертається техогляд авто: яким ТЗ потрібно, а яким непотрібно його проходити

Avtosota

Багато автомобілістів вже знають, що цього року очікується відновлення обов’язкового технічного огляду транспортних засобів. Проте далеко не всім відомі деякі нюанси цього нововведення. У зв’язку з цим пропонуємо ознайомитися з деякими особливостями даної процедури, яка, можливо, відновиться ближче до вересня 2022-го року.

Для яких транспортних засобів запроваджується обов’язковий техогляд

Насправді список транспортних засобів, які підлягають обов’язковому технічному огляду, досить широкий. Сюди включаються: Всі транспортні засоби здійснюють пасажирські перевезення, у тому числі мікроавтобуси з кількістю місць до восьми без урахування водійського.

Транспортні засоби, що працюють у таксі.

Вантажні автомобілі та причепи.

Мототранспорт, об’єм двигуна якого більше 125 куб.

Колісні трактори.

Спецтранспорт, у тому числі призначений для транспортування небезпечних вантажів. Як проходитиме процедура техогляду і хто її повинен проводити

Безпосередньо сам технічний огляд ТЗ повинен здійснюватись на спеціалізованих СТО, які мають необхідний для цього сертифікат та відповідне обладнання.

Щодо самої процедури, то тут є кілька етапів: Фахівці СТО оглядають ТЗ та виконують перевірку відповідно до необхідних норм.

За результатами огляду створюється електронний протокол, який дублюється у паперовому вигляді.

Потім результати техогляду вносяться до державної бази даних.

Задля унеможливлення корупційної складової у цій процедурі всі дії фіксуватимуться у відео- та фотоформаті.

Відео- та фотоматеріали будуть зберігатися у спеціальному архіві не менше 30 днів. Яким ТЗ не потрібно проходити техогляд

Від проходження обов’язкового техогляду врятовано такі транспортні засоби: Сільськогосподарська техніка, крім колісних тракторів.

Транспортні засоби, об’єм двигуна яких не перевищує 125 куб. см або 4 кВт.

ТЗ, що рухаються зі швидкістю не більше 25 км/год.

ТЗ, що не використовуються на дорогах загального призначення.