Водіїв, що везуть гуманітарну допомогу, пропускатимуть без черг на двох пунктах пропуску

Tvoemisto.tv

Відтепер водіїв, які перевозять гуманітарну допомогу в Україну, пропускатимуть без черг на двох пунктах пропуску, зокрема, на львівському «Корчова – Краківець». Про це повідомив заступник начальника Львівської митниці Данііл Меньшиков під час стріму Tvoemisto.tv на брифінгу сьогодні, 12 травня.

Так, за його словами, потрібно заповнити анкету на сайті pomagamukraine.gov.pl, документ надасть можливість без черг проїжджати до українського кордону з польського боку. Зараз так працює митниця «Корчова-Краківець», а також «Дорогуськ – Ягодин» (Волинська митниця). Наразі ведуть переговори, щоб за цими сертифікатами їхали всіма пунктами пропуску.

Читайте також: Купити авто в Європі. Як через новий закон виник ажіотаж на кордоні і ринку

«Створили сайт, де можна заповнити анкету для пришвидшення перевезення гумдопомоги. Цей документ дасть можливість водію без черг проїжджати до українського кордону. Тобто водій, що везе гумдопомогу, повинен при собі мати сертифікат-підтвердження і, їдучи польською стороною, показати прикордонникам та поліцейським. Тоді вони окремою чергою впустять до митного кордону», – каже він

Зазначимо, за квітень Львівська митниця оформила 53 642 тонн гуманітарних вантажів (у березні – 88 105 тонн), а також 5 500 транспортних засобів для потреб війська, що на 2 619 автомобілів більше, ніж у березні.

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів визначив три пункти пропуску для переміщення окремих транспортних засобів через митний кордон України, зокрема «Грушів» на Львівщині, також «Устилуг» і «Малий Березний».

Софія Шавранська

Відео Дар'ї Кучер