Bentley стають надто важкими для звичайних водіїв

BizUa

Люксові автомобілі стають масивнішими через велику кількість нової електроніки, габаритів, що ростуть, а також важких електричних силових установок і акумуляторів. Наприклад, нова Bentayga Extended Wheelbase з розтягнутою колісною базою важить 2,5 тонни, а її повна маса становить 3,25 тонни. Це близько до обмеження в 3,5 тонни для стандартних посвідчень водіїв у Євросоюзі, тому Bentley заздалегідь розпочала діалог з владою, щоб уникнути можливих проблем у майбутньому.

За даними CarSales, Bentley використовує свої важелі впливу, щоб домовитися з Європейською комісією щодо підвищення ліміту маси легкового автомобіля. Вже зараз Bentley — найважча марка у складі Volkswagen Group із середньою вагою автомобіля в 2,3 тонни. І з появою в її лінійці електрокарів з 2025 року цей показник, напевно, зросте.

На думку директора лінійки продуктів Bentayga Кріса Коула, вимоги повинні «серйозно змінитись», оскільки автомобілі з сучасними технологіями скоро досягнуть «стелі» за масою.

Однак із цим згодні далеко не всі виробники. Так, Mercedes-Benz і BMW вважають, що ті ж технології незабаром допоможуть знизити вагу машин. Пристрої стають «розумнішими» і поступово зменшуються в розмірах, те ж саме стосується акумуляторів, які стають більш енергоємними.

Наприклад, щільність зберігання енергії в 900-вольтовій батареї концепту Vision EQXX близька до 400 ват-годин на літр, а у серійного EQS вона становить 280 ват-годин на літр. При ємності, близької до EQS, акумулятор у Vision EQXX на 50 відсотків компактніший і приблизно на 30 відсотків легший, але забезпечує до 1000 кілометрів ходу без підзарядки.

У BMW відзначають, що зростання габаритів незабаром природним чином зупиниться, коли автомобіль не зможе влізти в гараж і розвернутися на вузькій вулиці.

Джерело: CarSales