В Україні перевірять відповідність цін на АЗС держстандартам

UAMotors

Деякі мережі АЗС досить сильно завищують ціни на пальне, користуючись ситуацією з дефіцитом.

В Україні вже досить давно діє механізм державного регулювання цін на пальне. При цьому в період війни почали з’являтися мережі АЗС, які продають бензин за ринковими цінами та повністю ігнорують процедуру держрегулювання.

Власників таких заправок вже незабаром оштрафують Держпродспоживслужба. Перевірити ціни на деяких АЗС відомству доручили у Кабміні.

“Ми отримали доручення прем’єр-міністра щодо перевірки роздрібних цін на ринку нафтопродуктів. Ми сформували групи, які виходитимуть на ці позапланові перевірки. Можна сказати, що на ринку нафтопродуктів деякі суб’єкти не ставляться адекватно до норм законодавства і десь на якихось заправках підвищують ціни. Ми це перевірятимемо”, — повідомила під час брифінгу завідувачка сектору контролю за регульованими цінами Держспоживслужби Віта Сиром’ятникова. Усі заправки, на яких інспектори Держспоживслужби виявили ринкові ціни, отримали рекомендаційні листи. Вони були відзначені граничні ціни паливо, встановлені Міністерством економіки. Після цього підприємців зобов’яжуть встановити ту вартість палива, яка відповідатиме вимогам чиновників.