Черкаси стали першими в Україні, де особа без громадянства отримала постійне біометричне посвідчення

У Черкасах особа без громадянства отримала перше біометричне посвідчення. Завдяки цьому документу можна перетинати кордон України та користуватися низкою соціальних гарантій. Про це повідомляє "Ільдана".

Раніше особам без громадянства надавали тимчасовий паперовий документ. З ним можна було перетинати кордон України, проте кожні три роки посвідчення потребувало заміни.

Тепер процедуру полегшили: замість трьох місяців посвідчення можна отримати протягом 15 робочих днів.

Головний спеціаліст із зв'язків з громадскістю та ЗМІ Державної міграційної служби в Черкаській області Ірина Єршова говорить, що процедура оформлення посвідчення особи без громадянства для виїзду закордон, яке містить безконтактний електронний носій, розпочалася в травні цього року. Черкащина розпочала цей процес першою.

- 24 травня цього року до нас звернулася особа без громадянства, подала відповідну заяву і сьогодні ми вручили їй посвідчення нового зразку. Цей документ є біометричним, - додала Ірина Єршова.

Власником першого біометричного документу став Ваге. Його родина переїхала до України, коли юнак ще не мав громадянства.

Детальніше у відео: