На Черкащині юні футболісти бояться залишитися без стадіону

Скандал через спортивне поле розгорівся на Черкащині у Мліївській ОТГ. Маленьких футболістів перевели зі спеціально адаптованого під заняття поля - на стадіон у хащах. Про інцидент повідомляють "Подробиці".

На тренувальному майданчику посадовці взялися за ремонт, який назвали "благоустроєм території". На захаращеному футбольному полі дітям дозволив займатися виконком об'єднаної громади. 13-річний Марат Педько каже, що на старому майданчику було краще і безпечніше.

- Можна бігти, впасти чи послизнутися, ногу поламати чи вивернуть. Мені незручно на цьому полі грати, бо тут дуже багато трави й слизько, - каже юний футболіст.

Майже місяць тому без будь-якого попередження на спеціалізованому стадіоні знесли ворота і розорали територію. Тепер бульдозер вирівнює поверхню стадіону. Керівництво ОТГ пояснює: так тут проводять благоустрій території. Роботи доручили представникам громадської організації. Зустрічатися з журналістами її представники не захотіли, але телефоном відповіли: якихось документів на це надати не можуть.

- Я їм телефоную і питаю: "Відповідні документи на це є? - У сільській раді! - Та там немає нічого, я тільки звідти! - Там повинно бути рішення виконкому! - Немає рішення виконкому, рішення тільки на закупівлю трави! - Я не казав, що у мене є відповідні документи, я сказав, що ми надаємо благодійну допомогу", - переповідає розмову тренер дитячої футбольної команди Дмитро Пінчук.

У меценатів і благодійників дитячий тренер вже давно не вірить. У нього є лист, на підставі якого двом громадянам голова ОТГ погодив проведення робіт. Дмитро підозрює, що чиновники таким чином або хочуть під цей проєкт вивести гроші з місцевого бюджету, або ж просто готують стадіон, щоб здати в оренду.

- Наш пан голова, звісно, прийде на сесію, прийде до виконкому, але що він скаже? Дивіться, у нас є такі хлопці, вони роблять благодійно, але їм треба допомогти. Я не вірю в благодійність - побудувати три стадіони і подарувати для села Мліїв, - каже Дмитро Пінчук.

Голова ОТГ усі звинувачення тренера відкидає. Щоправда, і сам визнає: ні проєкту, ні кошторису, ні дозвільних документів на благоустрій території "благодійникам" ніхто не видавав.

- Ті люди, які надають послуги - вони працюють благодійно. Договору чи акту на ці благодійні послуги немає, - зізнається голова Мліївської ОТГ Василь Микитенко.

Тренер та активісти вже підготували заяву, щоб подати до поліції. Люди побоюються, що стадіон може опинитись у приватній власності.