Про прем’єри, майбутній фестиваль і камерну сцену розповіли в Черкаському драмтеатрі

Пресконференція з директором-художнім керівником Черкаського драматичного театру імені Тараса Шевченка Петром Ластівкою та головним режисером Станіславом Садаклієвим відбулася 10 червня. У межах зустрічі діячі культури розповіли про прем’єри вистав, тетральний фестиваль та закупівлю тельферів. Про це інформують журналісти «Нової Доби».

– У березні охочі побували на костюмованій виставі «Леся Українка» режисера-постановника Павла Гончарова. Також відбувся сольний концерт заслуженої артистки України Наталії Мамалиги «Зоре моя вечірняя» у травні. 26 червня заплановано прем’єру комедії «Сто тисяч» Івана Карпенка-Карого, яку поставив Петро Ластівка, – зазначив головний режисер Станіслав Садаклієв та додав, що цьогоріч виповнилося 150 років з дня народження Лесі Українки. – З цієї нагоди я презентуватиму музичну виставу «Лісова пісня». Сподіваюся, що ми приємно здивуємо черкащан.

За словами Садаклієва, у планах керівництва театру – відновлення камерної сцени.

– Я вважаю, що театру необхідні малі форми, адже вони зацікавлюють глядачів. Також у цьому форматі режисери-початківці можуть здійснювати мистецькі експерименти. Тому за можливості реалізуємо цей задум. Зараз у нас функціонує фоє на другому і третьому поверхах, де вже грали моновиставу «Анна Київська – королева Франції», – сказав режисер. Петро Ластівка розповів, що приміщення, де презентуватимуть мініатюри, мають облаштувати згідно з правилами пожежної безпеки. Також варто забезпечити 49 місць для глядачів.

– У нас є чудове місце під сценою та глядацьким залом, підвальне приміщення, два кулуари на третьому поверсі, що теж можна використовувати. До того ж, у цих приміщеннях є можливість організувати сольні концерти. За необхідності культурні події невеликого формату вдасться провести на літньому майданчику в технічному корпусі, – додав Ластівка.

Як зазначив керівник Черкаського драматичного театру, в усіх театрах римсько-європейського зразка є тельфери. Це вантажопідйомні механізми, що під’єднані до штанкетів (металеві труби, на яких кріплять декорації, куліси, задники). Ці елементи дуже важливі, особливо для показу балетних і оперних постановок.

– У нашому театрі 49 механізмів позбавлені технічних можливостей. 22 тельфери відремонтували, однак коли монтувальники підіймають їх, то здіймається великий шум. А це неприпустимо під час показу вистав, – пояснив Ластівка.

За словами директора театру, процес закупівлі та встановлення тельферів уже розпочався.

– Учора я обговорив це питання з головою Черкаської ОДА Олександром Скічком. Думаю, що поетапно ми зможемо придбати підйомно-спускні механізми. Завдячую міському меру, голові ОДА, очільнику обласної ради та депутатам за конструктив, – зазначив Ластівка.

Під час зустрічі головний режисер Станіслав Садаклієв анонсував фестиваль «Сцена Людства», що відбудеться в травні наступного року в Черкасах.

– Захід буде присвячений огляду провінційних театрів зарубіжжя й України. Зараз ми розробляємо концепт фестивалю. Загалом плануємо виокремити два-три дні для показу дитячих вистав і близько семи для професійних театрів. У межах проєкту не організовуватимуть конкурси, бо найголовніша мета події, аби завітали глядачі та подивилися постановки, – зауважив Садаклієв.