“Ціни, субсидії та перелік документів”: як черкащанам обрати нового постачальника газу

З 1 серпня 2020 року в Україні діє ринок природного газу. За його умов кожен побутовий споживач може обирати постачальника газу залежно від ціни, сервісу, тощо. До того ж, обрати можна будь-яку українську компанію, навіть з іншого регіону. Головне – щоб газопостачальна компанія мала відповідну ліцензію.

Зазвичай, потреба змінити постачальника виникає, якщо клієнтів не влаштовує ціна чи якість наданих послуг компанії, з якою вже підписаний договір, пише “Про все”.

Чи можна змінити постачальника, якщо маєте субсидії та пільги?

Якщо Ви не отримуєте субсидію і вирішили змінити постачальника, Вам варто повідомити про це лише компанію, клієнтом якої Ви хочете бути. Якщо ж Ви отримуєте субсидію, обов’язково повідомте органам соцзахисту назву нової постачальної компанії та номер Вашого особового рахунку для коректного нарахування пільг.

Що робити, якщо маєте борг за газ?

Борги можуть бути підставою для відмови в приєднанні з боку нового постачальника. Тому сплачувати їх радять протягом 10 днів від отримання останнього рахунку від попереднього постачальника. У разі, якщо Ви не погоджуєтеся з нарахуваннями за спожитий газ, наприклад, через так звані “теплові” коефіцієнти, то боргове питання потрібно вирішувати в судовому порядку.

Як обрати нового постачальника?

Обрати собі нового постачальника можна, наприклад, на сайті “Газотека”. А після того, як Ви визначитеся із компанією, до неї потрібно надіслати заяву-приєднання.

Обов’язковим є підписання заяви, адже заява без підпису є підставою для відмови в приєднанні. Ви можете скористатись електронним підписом чи роздрукувати заяву і підписати вручну. Якщо у квартирі декілька співвласників – кожен має поставити свій підпис. Далі підписану заяву разом з необхідними документами слід надіслати новому постачальнику онлайн чи поштою.

Змінити постачальника онлайн можна і через “Приват-24”. Для цього потрібно зайти у розділ “Послуги” – “Мої постачальники”, заповнити заявку на приєднання та підписати її електронним підписом. Інформацію про приєднання можна буде знайти в “Архіві заявок”.

Які документи потрібні для зміни постачальника?

1. Заява-приєднання до умов договору постачання природного газу з підписами власника та за наявності співвласників (підписи зареєстрованих осіб, що проживають в помешканні, непотрібні).

2. Копія паспорта (всі сторінки). Деякі постачальники просять поставити електронний підпис, деяким – досить фотографії паспорту.

3. Копія ідентифікаційного коду.

4. Свідоцтво на право власності.

Проте перелік документів та вимоги до них у різних постачальників можуть відрізнятися. Їхній перелік має вказуватись на сайті постачальника, наприклад, у вас можуть попросити останній рахунок за газ.

Після подання всіх документів радять додатково перевіряти факт реєстрації та опрацювання компанією заяви. Якщо Ви не отримали відповіді протягом 21 дня, сконтактуйтесь з новим постачальником та уточність статус Вашого звернення. Зверніть увагу, що Ви гарантовано будете отримувати газ від попереднього постачальника, аж до моменту початку поставок від нового постачальника.

Яку ціну пропонують постачальники?

Газопостачальні компанії вже оприлюднили нові ціни на газ: річний та місячний тариф на червень. Річні тарифи компанії пропонують у межах від 7,80 до 13,50 грн за кубометр. Місячні – від 7,88 до 12 грн за кубометр.

Зазначимо, що ТОВ “ЧЕРКАСИГАЗ ЗБУТ” пропонує ціну за місяць у розмірі 11,45 грн. за 1 куб.м та 7,89 грн на умовах річної пропозиції.

ТОВ “УМАНЬГАЗ ЗБУТ” пропонує ціну за місяць у розмірі 11,47 грн за 1 куб.м та 7,89 грн за річний тариф.

Найбільший постачальник природного газу в країні ТОВ “ГК “НАФТОГАЗ УКРАЇНИ” пропонує ціну лише на річний тариф у розмірі 7,96 грн за 1 куб.м.

Детальніше із цінами можна ознайомитися на порталі “ГазПравда”.