У Черкасах для дітей-переселенців проводять заняття з психологічного розвантаження (ФОТО)

Про все (Черкаси)

У Черкасах для дітей, які переїхали із "гарячих точок" України, організували безкоштовні заняття із психологічного розвантаження. Заняття діють від березня, тут діти виконують різні вправи, знаходять нових друзів та грають в ігри.

Організатор Universal Sports Academy Євгеній Грицай запустив безкоштовні спортивні заняття для дітей-переселенців. Згодом у нього зʼявилася ідея організувати заняття із психологічного розвантаження.

- До Черкас приїхала велика кількість дітлахів, їм не було де займатися, а батьки не дуже володіли інформацією. Так і виникла ідея організувати спортивні та психологічні заняття, - розповідає Євгеній. - Спочатку я сам проводив заняття, потім запросив ще спеціалістів. Також ми запропонували працювати з дітками тренерам-переселенцям.

Також Євгеній Грицай каже, що має у планах організувати ще й тренування для батьків.

Дитячий психолог Дар'я Козаченко розповідає, що у період війни люди, а особливо діти, часто страждають через пережитий ними стрес.

- Важливо вчасно забезпечити дитину підтримкою, пояснити їй ситуацію у країні. Уся робота із дітками направлена на їх емоційне розвантаження, підтримку у переживанні емоцій, - говорить Дар'я.

Когнітивний психолог Максим Миськів говорить, що на таких заняттях діти можуть не тільки навчитися новим “психологічним прийомам”, а й просто поспілкуватися із однолітками, поділитися досвідом, розповісти, як минув їх тиждень та весело пограти у колі друзів.

- Ми навчаємо їх різним технікам самозаспокоєння: уявлення безпечного місця, техніки дихання для самозаспокоєння (вчимо дітей дихати, як кролик - це їм допомагає). Також гарно працюють техніки арт-терапії, казкотерапії та психогімнастики, - говорить Максим.

Такі вправи, каже Дар'я, діти можуть застосовувати і вдома, коли емоції беруть гору. Це важливо тим, що саме вміння дитини давати раду своїм емоціям є ключовим у тому, щоб впоратися з негативними ситуаціями у майбутньому.

На початку занять у групі було 12-14 дітей різного віку: від 5 й до 14 років. Згодом чисельність збільшилася - на одному із занять їх було навіть більше 20-ти.

- Майже кожного разу на заняття приходять кілька нових дітей. Разом із тим, сім’ї починають повертатися у свої рідні міста, тому нині ми зазвичай маємо 18-22 дитини на заняттях, - говорить Максим.

Різноманіття міст, з яких приїхали діти, також велике: Київ, Харків, Суми, Маріуполь, Чернігів.

За детальною інформацією можна звертатися за посиланням: https://bit.ly/3whX9Yk, або за телефонами 0933399196, 0962748255 (Вікторія).